Módna kolekcia značky Alexander McQueen Resort 2020

Metafora o fialke „shrinking violet“, čo je označenie pre veľmi plachého človeka, je momentálne v Británii veľmi aktuálna. Podľa najnovších zistení sa totiž až 47% Britov považuje za hanblivých a 10% za veľmi hanblivých. Zdá sa teda, že Sarah Burton a jej talentovaný tím z dielne Alexandra McQueen prichádza v pravý čas so svojou snahou o vylepšenie reputácie kvetov.

Veď ako by ste sa mohli cítiť nesebavedomo vo voľných šatoch výraznej purpurovej alebo karmínovo červenej farby, s rebrovaným trupom a taftovými volánmi? Alebo v podobne koncipovanom oranžovom tvídovom kabáte s dvoma taftovými spodnými vrstvami? Či v neuveriteľných korzetových šatách, olemovaných nadrozmernými vlnitými a naskladanými taftovými volánmi purpurovej farby?

Veľa z vytlačených alebo vyšitých kvetinových motívov na večerných saténových šatách je inšpirovaných rastlinami zo skleníkov Kráľovských Botanických Záhrad z 19. storočia v Londýne. Väčšinou zobrazujú kvety, ktoré sú v ohrození, alebo už úplne vymizli z povrchu zemského a tím značky McQueen ich objavil v herbáriu.

Toto dielo predstavuje vrchol Burtonovej úsilia o návrat k britskému krajčírskemu dedičstvu ako aj o presadzovanie trvalo udržateľných postupov. (Naprríklad háčkované taftové volány boli vyrobené zo zbytkovej skladovej látky).

Súvisiace:
Victoria Beckham v diskusii o jej novej módnej kolekcii na jar 2020
Módna kolekcia Vivienne Westwood pripravená na Jar 2020

Obdivovať ste mohli aj dobre známe trofeje značky McQueen, vrátane výrazného vonkajšieho lemovania a kombináciu čipky s kožou. Vojenský štýl sa vrátil v podobe motorkárskej bundy s uniformovými prvkami, s časťami v olivovozelenej farbe, ktorá je v kontraste k purpuru, dozdobená hrubou stuhou, na ktorej je vytlačené logo AMQ, pripomínajúce vlašský orech krížený so skarabusom.

Vojenský štýl značky McQueen bol demonštrovaný aj v iných, uniformou inšpirovaných kúskoch, konkrétne v dvoch taškách, v jednej s názvom Story a v druhej Tall Story. Skutočným príbehom tejto tvorby je však Burtonovej botanicky vyzbrojený šatník: skvelé brnenie pre každú plachú fialku, ktorá sa rozhodla rozkvitnúť do vysokého a odolného vlčieho maku.

Zdroj: WWD, Runaway

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.