Módna kolekcia Vivienne Westwood pripravená na Jar 2020

V tejto sezóne sa návrhárka Vivienne Westwood rozhodla svetu nepriniesť svoju Westwood show so všetkým tým sprievodným bláznincom okolo, ktorý so sebou vždy prináša, ale namiesto toho necháva hovoriť svoje oblečenie. A bolo to dobré rozhodnutie, pretože počas stretnutia v ich showroome na ulici Conduit Street sa ich kolekcia zdala byť mimoriadne presvedčivá.

Od vysoko schopnej (a rovnako na vysokých podpätkoch) zástupkyne spoločnosti Westwood, Laury McCuaig, sme sa dozvedeli, že medzi kolekciou Jeseň 2017 a touto kolekciou sa množstvo modelov v tejto kolekcii v rámci dámskych konfekcií znížilo o 50 percent a o 32 percent u mužov. Toto zníženie má zdôrazniť, že keď nám spoločnosť Westwood povie, aby sme nakupovali menej, budú aj oni vyrábať menej (aj keď Laura McCuaig nemala pocit, že sa celkové množstvo kúpených kusov znížilo porovnateľne ako množstvo vyrobených produktov).

Kolekcia bola rafinovane nakombinovaná. Hlavnou inšpiráciou návrhárky Vivien Westwood bolo zjavne stand-up divadlo talianskej komédie ( dell’arte ), ako aj talianska, ale novšia postava Pinocchia – bábky Carla Collodiho. Keby bola Vivien Westwood v miestnosti, očakávali by sme v tomto okamihu zdĺhavý odkaz na Borisa Johnsona. Ako už bolo spomínané, v ten večer to bolo len o oblečení a žiadna vata okolo.

Pinocchio ju viedol k nepravidelným kruhom, ktoré sa tu a tam znova objavovali v celej kolekcii. Niektoré kruhy boli akoby ručne nakreslené a vyfarbené fixkou Sharpie a objavili sa na predĺžených tričkách, niektoré prekrývali digitálne vytlačenú holandskú porcelánovú mozaiku či zátišia s ovocnou potlačou.

Súvisiace:
Riccardo Tisci ponúkol Vivienne Westwoodovej spoluprácu so značkou Burberry
15 celebrít, ktoré budú inšpiráciou módnych dizajnérov v roku 2019

Niektoré naozaj zaujímavé šaty z bavlny boli vyrobené zložením kúskov látky, ktoré pripomínali rozbité sklo. Konštrukčný systém, nazývaný „zámotok“, znamenal zošitie viacerých kúskov z podšívkovej tkaniny, tentokrát prirodzene kruhových a nazberkaných vo švoch, vzájomne prepojených tak, aby vytvorili sugestívne nadrozmerné odevy. To odevom pridalo veľkosť v košíkoch a vystužilo bedrá, ktoré na Vás žmurkali spolu s prichádzajúcimi pozdravmi od modeliek. Zábavné boli aj takzvané „opité“ kúsky tartanu pre obe pohlavia, ktoré prevzali tento úctyhodný škótsky vzor, ​​ale pridali tam mdlý šikmý vzhľad. Ďalším žiadúcim kúskom boli nadčasové „mimozemské“ nohavice s vysokým pásom s vnútorným vystužením pri pupku.

Mohli by som tu donekonečna písať o rôznych udržateľných atribútoch hodvábu, bavlny, ľanu a ďalších materiálov v tejto kolekcii, ktoré boli uvedené – ako to už v tejto dobe býva – v úplne dôkladnom sprievodnom dokumente. Stačí už len povedať, že zatiaľ, čo Westwoodovej rétorika môže byť zhrnutá len na ten obsah, ktorý je prinútená šíriť, niet pochýb o tom, že pokiaľ ide o výrobu, praktizuje to, čo káže.

Zdroj: Nowfashion, WWD, FlipBoard

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.