Módna kolekcia skorej jesene 2020 od značky Versace

O svetoznámej módnej návrhárke Donatelle Versace je známe, že si jednoducho robí veci po svojom. Vynikajúcim príkladom tohto tvrdenia je fakt, že aj napriek postupnému upúšťaniu od tzv. „zmiešaných“ módnych prehliadok, sa Donatella rozhodla pre opak. Práve z toho dôvodu tak bude aj jej najnovšia módna kolekcia odprezentovaná na tohtoročnej februárovej módnej prehliadke zahrňajúcej nielen dámske, ale aj pánske modely súčasne.

Je tak možné konštatovať, že módna značka Versace je jednoducho nepredvídateľná. Na druhej strane je však taktiež spojená s istým elementom individuality, ktorý sa stal jej pomyselným poznávacím znakom.

Najnovšia módna kolekcia skorej jesene od značky Versace je však výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo. Neobsahuje totižto typické a obľúbené zmyselné náznaky Donatelly, ktorými zatiaľ disponovala každá jedna vytvorená kolekcia. Miesto toho sa jej ústrednými prvkami stal nesmierne ženský motív ruží, ktorý je romantickým symbolom čistoty a dokonca aj pominuteľnej krehkosti.

No tak, ako nie je možné, aby leopard stratil svoje typické škvrny, tak ani táto módna kolekcia nebola vytvorená bez toho, aby jej Donatella nedodala svoju vlastnú špecifickú pečať. Rozkvitajúca ruža v oboch kolekciách ( nachádzajúca sa na ušitých plášťoch a rafinovaných oblekoch so vzormi ako glenček alebo kohútia stopa ) je tak predstavená a vyobrazená vo svojej deformovanej verzii s nebezpečným a zároveň jemne erotickým nádychom. V modeloch kolekcie tak nenájdete žiadne náznaky akejkoľvek nevinnosti.

Ústredným elementom novovytvorenej kolekcie je oslava kontrastov, ktorá svojim dôrazom do danej kolekcie skorej jesene perfektne zapadla. Pre svojich nespočetných fanúšikov pritom značka pripravila hneď niekoľko skvelých nositeľných možností. Prišla totižto s konceptom mnohorakých mestských uniforiem, ktoré boli vytvorené vynikajúcim a precíznym krajčírstvom v elegantnom duchu. Sofistikovaným prístupom navrhuje obmedzenie metstkej pouličnej módy, ktorej existenciu zamieňa za využiteľnú unisex módu, ktorá vyniká odvážnym prístupom ku klasickej čiernej koži v štýle rock-and-roll. Drsné a výrazné koženky, motorkárske bundy, korzety a skladané minisukne sú pritom prerušované zlatými zipsami, kovovými gombíkmi s podobizňou Medusy a zapínacími špendlíkmi, ktoré s čiernou látkou perfektne kontrastujú.

Súvisiace:
Módna kolekcia značky Alexander McQueen Resort 2020
Giorgio Armani a módna kolekcia Jar 2020

Dokonca aj pri zbežnom pohľade na celkovú kolekciu je jednoducho zrejmé, že tým najsilnejším a najprenikavejším dekoratívnym motívom sa stal motív ruže. Za zmienku však stojí aj nová interpretácia archívnej barokovej tlače, ktorej sa dostalo farebného oživenia v štýle Pop Art. Využité na to boli tie najrôznejšie techniky batikovania a flitrové vyšívanie. V konečnom dôsledku sa tak charakteristickým znakom jednotlivých kúskov stala aj atypická kvetinová kamufláž doplnená výraznými a prenikavými farebnými odtieňmi. Navyše v spojení s listami akantu vyzerajú všetky ruže ako halucinogénne exempláre kvitnúce v psychotropnej záhrade.

Okrem výstredných kúskov je však v danej módnej kolekcii možné nájsť aj klasické čierne priliehavé minišaty pre dámy a v rovnakej farbe ušité pánske obleky, ktoré demonštrujú hrdý a nebojácny prístup značky Versace k rôznym módnym štýlom. Donatella tak v prípade danej módnej kolekcie s elánom zapracovala na rôznych siluetách, konštrukciách a dĺžkach, vyzdvihujúc pritom univerzálnosť bez akéhokoľvek znevažovania elegantného pôvabu. Je možné tvrdiť, že nová módna kolekcia je tak stelesnením samotnej autorky a disponuje taktiež rovnakými vlastnosťami. Je preto asertívna, odvážna a experimentujúca, s pojmami ako romantika a zmyselnosť.

Zdroj: WWD, Numero

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.