Módna kolekcia Balmain pre-fall 2020 pre mužov

Olivier Rousteing je mladý módny francúzsky dizajnér, ktorý vo svojej generácii vyčnieva, keďže sa mu podarilo niečo veľké, a doslova prebúdza módu a dáva jej nový rozmer. Na poslednej júnovej prehliadke pánskeho oblečenia, mladý dizajnér usporiadal benefičný koncert, z ktorého výťažok putoval na výskum v oblasti HIV. O niečo neskôr ( v septembri ) začal spolupracovať s kozmetickou značkou Kylie Cosmetics a v októbri počas konferencie Fashion Forces, usporiadanej magazínom Vogue, bol Olivier v meste Lyon spolu s ďalšími osobnosťami ako prezident Macron, Bill Gates, či Bono, kde sa zúčastnili konferencie s názvom The Global Fund Replenishment Conference. To, že Olivier je silná osobnosť je vidno aj v jeho autobiografickom dokumente s názvom Wonder Boy, ktorý vo Francúzsku získal veľmi pozitívnu odozvu. Povedal: ”Módu milujem aj preto, lebo vďaka nej môžem pomôcť tam, kde je to potrebné.”

V kolekcii Pre-Fall je Rousteing akoby hnacou silou a posúva aj hranice značky Balmain. Dizajnér je presvedčený, že s novou generáciou Z prichádzajú aj ďalšie kreatívne nápady a publikum sa rozširuje, skrátka móda naberá na obrátkach. Neznamená to však, že sa všetko modernizuje, ale práve naopak. Aj napriek ďalším novým pokrokom a úspechom sa zachová tradícia a kvalita tak, aby to bolo cenovo dostupné. Rousteing vyhlásil, že jeho „nový štýl“ je inšpirovaný kamarátmi a kolegami z práce z vyšších radov. Poznamenal: ”Sú to veľmi silní ľudia; majú skvelú kariéru a od značky Balmain očakávajú niečo „iné“, čo jej pomôže odlíšiť sa od ostatných,”… „Hoci ja sám mám rád ručné vyšívanie, či dokonca rôzne dekorácie na oblečení, čím začínam chápať, prečo muži dávajú prednosť obyčajnému pruhovanému tričku námorníckej modrej v kombinácii so sakom na gombíky.“

Napríklad taká jednoduchá bunda s ostrými ramenami bola premenená na pohodlnú vesto-bundu s bielym šálovým golierom na možno trochu odvážnejší kúsok, no ak si zoberieme do úvahy, že Balmain je extravagantnou značkou, tak to až také odvážne nie je. Na začiatok to bol veľmi dobrý pokus. Rousteing s pokrčenými ramenami poznamenal: ”Aj ja starnem,“ … „Je to skvelý pocit, pretože na môj šatník sa začínam pozerať trochu ináč.“ Len pre zaujímavosť, jeho športový outfit pozostával z modrobieleho pásikavého trička a dlhého, na mieru šitého kabáta v kombinácii s futuristickými teniskami. Dizajnér Rousting prezradil: ”Ak chcete niečo výnimočné, tak to nesmie byť trendové, ale nadčasové, musí sa odlíšiť od bežného oblečenia,“ a po tomto vyjadrení prehodil na seba svoj nadčasový kašmírový maxikabát s nápadnými goliermi. Táto myšlienka sa zaradila medzi jeho najobľúbenejšie tejto sezóny, ktorých sa držia aj krajčíri, či dokonca nemecký módny fotograf – Peter Lindbergh.

Podobné: Ako nosiť nadčasové módne kúsky z kašmíru, flanelu a ďalších klasických jesenných látok

Možno sa zdá, že jeho návrhy sú až príliš minimalistické, čo nezodpovedá podstate značky Balmain, no nie je to tak. Jeho rockenrolová móda zapadá do obdobia džínsov a čiernych rolákov, no nebol by to on, keby tam neboli prvky extravagancie, ako napríklad pletený káblový kabát ozdobený kryštálmi, či dokonca kabát v štýle Bonaparte, so zlatými ozdobami alebo čierna saténová bomberka s planétami a súhvezdiami vytvorenými z kryštálov pre dobrodruhov.

K povšimnutiahodným kúskom patrí aj čierny večerný kabát, ktorý vaše oko upúta hlavne kvôli zhluku ozdobných kryštálov. Kabát je určený pre mužov, pre ktorých majú diamanty skoro rovnakú hodnotu ako najlepší kamaráti, čiže sú pre nich veľmi vzácne. Keď je reč o bežnom oblečení „ulice“, tak symbolom tejto kolekcie je pes “husky”, ktorý zavýja na polárnu žiaru počas mesačného splnu a tento obrázok sa zobrazuje aj na potlačiach maxitričiek. Rousteing nakoniec uviedol: ”Je to o úniku, kráse prírody a o tom, ako sa ňou človek nechá uniesť.” Ak patríte k jeho sympatizantom a páči sa vám myšlienka jeho kolekcie, tak si v nej niečo nájdete – ide o hybridné tenisky, pomocou ktorých sa dostanete do iného sveta, do sveta, v ktorom sa dáte ľahko nechať uniesť.

Zdroj: NowFasion, WWD

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.