Moderný farmársky dom za $32 miliónov sa pýši tromi sedlovými strechami a úžasným výhľadom na Los Angeles

Ľahko dostupný, no luxusný domov.

V súčasnosti nie je problém zohnať na realitnom trhu v Los Angeles moderné štvorcové vily za prijateľnú cenu. (Aj keď sa nájdu aj také, ktoré vás vyjdú na $17 miliónov.) Vzhľad moderného domu za tie roky nabral určitú podobu a tak, keď sa objaví niečo iné, hneď si to získa pozornosť.

Rezidencia Forest Knoll je jednoznačne odlišná. Fasáda tohto domu pripomína stajňu, hoci luxusnú, a jeho interiér, v ktorom dominuje betón, drevo a kameň je členitý a minimalistický. Najnovší prírastok do portfólia developerskej spoločnosti Viewpoint Collection vďaka svojím jedinečným črtám však nestojí málo. Jeho aktuálna cena je 32 miliónov dolárov.

Rezidencia s rozlohou 1022 m² sa rozprestiera na vrchole Hollywood Hills a zo svojej zadnej terasy alebo nekonečného bazéna má dokonalý výhľad na Los Angeles. Bola navrhnutá spoločnosťou Standard Architecture, ktorá je známa svojimi minimalistickými, no predsa veľkolepými domami, v ktorých sa kameň prelína s teplým dreveným zakončením. Pri tomto dome sa inšpirovali múzeom umenia Kimbell Art Museum v texaskom meste Fort Worth. Múzeum je dielom renovovaného architekta Louisa Kahna, ktorý považuje “svetlo za hlavnú tému” svojho muzeálneho projektu. Túto jeho myšlienku je cítiť aj v rezidencii Forest Knoll.

Veľká izba, ktorá má 9 metrov vysoké steny.

Tak nech je teda svetlo. Stredobodom domu Forest Knoll je impozantná veľká izba s 9 metrov vysokými stenami a ničím nerušeným výhľadom na mesto a oceán. Po oboch stranách tejto izby, taktiež pod sedlovými strechami, no o čosi nižšie, sú umiestnené podobné obývacie priestory. Spálne a kúpeľne sú na poschodí. Sídlo Forest Knoll má šesť spální a deväť kúpeľní. Hlavná spálňa má k dispozícii dva šatníky, jeden pre dámu a druhý pre pána a svoj vlastný súkromný výhľad. V dome sa ďalej nachádza domáce kino a telocvičňa.

Na vrchnom poschodí sa nachádzajú spálne a kúpelne.

Vchod do tohto architektonicky impozantného sídla je rovnako dôležitý ako jeho interiér. Vchodové dvere sú vyrobené z kvalitného dubu, s olivovníkmi po oboch stranách. Ku vchodu vás dovedie travertínová cestička. Vnútorná dlažba je takisto travertínová, a tak nenarušuje ráz domu a prepája vonkajší a vnútorný priestor.

Pohľad zhora na zadný dvor s terasou a nekonečným bazénom.

Sídlo sa síce oplatí vidieť naživo, no vzhľadom na pandémiu Covid-19 to nebolo možné. Ako náhradu si VIP osoby mohli pozrieť priestory virtuálne cez aplikáciu Zoom a k tomu im boli poslané vzorky travertínového kameňa a bieleho dubu, šampanské, malý olivovník a čosi navyše.

Ak sa vaša pozvánka stratila v pošte, pozrite si aspoň pár záberov domu Forest Knoll:

Kuchyňa je na prízemí a má výhľad na nekonečný bazén a panorámu mesta.
Jedna zo spální. Spolu je ich šesť.
Vchodové dvere sú z kvalitného dubu s olivovníkmi po stranách.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.