Model hodiniek Roger Dubuis Excalibur Superbia v hodnote $ 858 500

Tento model je jediným svojho druhu, ktorý zdvihol latku pre luxusné hodinárstvo a jedinečné šperky

Počas otváracieho dňa šanghajskej šou Watches & Wonders predstavila hodinárska značka Roger Dubuis nový nadštandardný hodinársky kúsok, ktorý opísala ako „stelesnenie výstrednosti a hojnosti“.

Ide o moderné hodinky s názvom „Excalibur Superbia“, z ktorých vám jednoznačne padne sánka. Rovnako sa jedná aj o hodinky garantujúce extravaganciu, ktorú odráža ich meno. Slovo „Superbia“ je totižto latinským slovom pomenúvajúcim jeden zo siedmych smrteľných hriechov, ktorým je hrdosť.

Zahalené hedonizmom pozdvihujú najnovšie hodinky značky Roger Dubuis horologické umenie vykladania drahokamami na novú úroveň. Tento hodinársky kúsok je vytvorený z paládiom obohateného bieleho zlata, zatiaľ čo celý povrch hodiniek (vrátane obruby, lunety, puzdra a korunky) je vysadený presne 600 vzácnymi bielymi diamantmi a modrými zafírmi.

Podľa slov značky Roger Dubuis je každý jeden drahokam najprv vytesaný do tvaru štvorstena, čím sa napomôže bezproblémovému nanášaniu ďalších materiálov na ich povrch. Každý jeden z 238 drahokamov puzdra hodiniek Excalibur Superbia má navyše iný tvar, a preto je maximálne unikátny.

Vytvorenie jedinej drážky v drahokame trvá v priemere približne 30 minút. V konečnom dôsledku tak vytvorenie všetkých drážok na každej z troch strán viac ako 600 diamantov trvá približne 900 hodín práce. Ďalších 420 hodín je pritom potrebných na to, aby boli tieto drahokamy uložené na povrch hodiniek.

Značka Roger Dubuis tvrdí, že osadenie rovnakého puzdra baguette diamantmi by trvalo minimálne tri krát dlhšie. Nové hodinky Excalibur Superbia sú poháňané úplne novým tourbillonom Double Flying s označením RD108S. Inšpirovaný ikonickým a pre značku typickým kalibrom (predstaveným v roku 2005) tak ide o vôbec prvý kaliber s dvojitým regulátorom, ktorý je prepojený s diferenciálom.

Súvisiace: Nové titánové hodinky značky Genus sú vyrobené starodávnou metódou japonských výrobcov mečov

Jedná sa tak o mohutný tourbillon ozdobený hviezdou z diamantov. Model Excalibur Superbia je hodinárskym kúskom, ktorý je jediným svojho druhu.

Jeho predajná cena je 858 500 dolárov.

 

Zdroj: Roger Dubuis, Mans Brand

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.