Mobilná klimatizácia od Sony, ktorá ochladzuje aj v prípadoch, kedy vám nie je teplo

Ak sa vám dostáva slnečné svetlo už aj pod tričko, Sony by mohlo mať riešenie. Japonský technologický gigant práve uviedol na trh mobilnú klimatizáciu – Reon Pocket, ktorá sľubuje, že vám zabezpečí svojím ochladzovaním komfort s poklesom teploty až o 23 stupňov Celzia.

Prvá prezentácia tohto výrobku bola v júli 2019, a vydanie vreckového prevedenia bolo pôvodne plánované v čase olympijských hier v Tokiu (2020). Aj napriek zrušeniu olympijských hier, Sony odprezentovala cenu tohto zariadenia v sume 120 dolárov.

Mini-klimatizácia bola navrhnutá počas programu financovaného spoločnosťou Sony pre začínajúce projekty a využíva Peltierov efekt tak, aby využívala teplotný rozdiel okolo oboch strán zariadenia. Podstata zariadenia spočíva v tom, že porovná teploty vášho tela s výsledným efektom zníženia vyššej teploty.

S najväčšou pravdepodobnosťou, počas horúcich dni dokáže znížiť teplotu vášho tela až o 12,8 stupňov alebo v chladnejších dňoch zvýšiť teplotu o 8,2 stupňov Celzia, takže toto viacúčelové zariadenie je možné zmeniť v zime na mini-ohrievač.

Výrobok je úzky, s bielym dizajnom, ktorý má veľkosť asi ako puzdro na kartu a váži približne ako zopár mincí. Dokonale zapadne do špeciálneho doplnkového tielka, ktoré sa k nemu predáva zvlášť v malej, strednej alebo väčšej veľkosti za 20 dolárov. Aj keby vám dizajn pripadal tak trochu objemný, môžete ho pohodlne nosiť pod tričkom s tým, že vás ochráni pred potením počas celého dňa.

Vďaka Bluetooth pripojeniu je zariadenie kompatibilné s operačnými systémami iOS a Android. Užívateľ môže teplotu ovládať manuálne cez aplikáciu alebo môžete nastaviť automatický režim. Ak to prepnete do režimu Ltter, zariadenia vám bude regulovať teplotu podľa vašich aktivít, sledovaných vstavanými senzormi. Toto zaistí aby ste ostali v čo najkomfortnejšej teplote bez ohľadu na situáciu. Zariadenie má batériu na 90 minút a dokáže sa plne nabiť za 2 hodiny cez USB-c vstup.

Ak ho nebudete používať, môže sa stať, že bude len ďalšou nefunkčnou haraburdou vo vašom šuflíku, ale keďže nie je drahé, určite sa oplatí to risknúť.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.