Missoni a Adidas predstavili kolekciu športovej módy

Tenisky Ultraboost z kolekcie Adidas x Missoni.

Značka Missoni predstavila výsledky svojej spolupráce s divíziou Adidas Running v podobe limitovanej edície športovej obuvi a oblečenia, ktoré sa 24. apríla objavili v elektronickom obchode Missoni.com a kamenných predajniach Missoni, a o deň neskôr aj na portáli Adidas.com.

Talianska rodinná spoločnosť je známa svojimi rôznorodými pletenými produktmi a takmer bohémskou radosťou so života. Nová kolekcia navyše nie je prvým experimentom tejto značky vo svete športovej módy. Ottavio “Tai” Missoni, ktorý je hlavou rodiny a zakladateľom módneho domu, sa v roku 1948 zúčastnil olympijských hier spolu so svojou manželkou Rositou. Obaja mali pri tejto príležitosti oblečené teplákové súpravy vyrobené podľa svojho vlastného dizajnu. Inováciou značky Missoni bol zips umiestnený v spodnej časti nohavíc, čo znamená, že bežec – sám Tai sa venoval behu cez prekážky – si mohol vyzliecť nohavice bez toho, aby si musel vyzúvať bežecké topánky.

Súvisiace:
Yeezy patria medzi desať najpredávanejších tenisiek sveta
Nové tenisky Air Jordan vznikli v spolupráci s Annou Wintourovou

Angela, Taiova dcéra, a súčasná kreatívna riaditeľka spoločnosti, so smiechom povedala: „Môj otec bol veľmi rýchlym bežcom, ale v mnohých iných ohľadoch bol veľmi lenivým človekom. Do všetkého sa snažil vniesť pohodlie a každý výrobok pre neho musel byť veľmi jednoducho použiteľný. To bolo vždy neoddeliteľnou súčasťou značky Missoni. A aj z tohto dôvodu sme ešte aj v súčasnosti stále malou remeselnou spoločnosťou – napriek našej 65-ročnej histórii; napriek tomu, že náš módny dom je zakladateľom Týždňa módy v Miláne; napriek tomu, že sme boli prvou značkou, ktorá sa v Taliansku venovala móde prêt-à-porter.“ Tiež však treba vyzdvihnúť skutočnosť, že sa jedná o malú remeselnú spoločnosť, ktorá práve predstavila spoluprácu s druhým najväčším výrobcom športového oblečenia na svete.

Kolekcia Adidas x Missoni vznikla pomocou technológie Primeknit od Adidas.

Fanúšikovia značky Missoni v najnovšej športovej kolekcii nepochybne nájdu charakteristické prvky tohto módneho domu, medzi ktoré patrí napríklad jedinečná technika farbenia – ako pri farebných, tak aj pri čierno-bielych variáciách. Limitovaná edícia zahŕňa tenisky Ultraboost, tričko s krátkym rukávom, športovú bundu a krátke nohavice. Pri výrobe všetkých modelov bola použitá technológia Primeknit z dielne značky Adidas, vďaka ktorej je oblečenie ľahké a priedušné.

Angela povedala: „Očakávam, že celé leto strávim s teniskami Ultraboost na nohách. A nie som sama. Volá mi každý z rodiny a pýta sa, kedy dostane svoje tenisky.“ Tai by bol hrdý.

Zdroj: NextDivas

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.