Miesto, kde sa Richard Branson rozhodol postaviť “najluxusnejší hotel v Stredomorí”

Pohľad na pozemok Sira Richarda Branson v oblasti Son Bunyola na Malorke, kde má postaviť “najluxusnejší hotel v Stredomorí”.

Na nasledujúcich obrázkoch uvidíte miesto, kde sa Sir Richard Branson rozhodol postaviť, podľa vlastných slov, “najluxusnejší hotel v Stredomorí”. Hotel sa bude nachádzať na Bransonovom pozemku v oblasti Son Bunyola na ostrove Malorka. Tento pozemok je súčasťou portfólia luxusných nehnuteľností jeho spoločnosti Virgin Limited Edition.

Sir Richard dostal iba prednedávnom povolenie na prestavbu už existujúcej budovy, ktorá sa nachádza na jeho pozemku. Táto budova sa nazýva Finca, bola postavená v 18. storočí a onedlho sa premení na luxusný hotel s 29 spálňami.

Prednedávnom dostal Sir Richard povolenie na prestavbu budovy na obrázku.
Budova Finca sa má premeniť na luxusný hotel s 29 spálňami.

O túžbe 70-ročného miliardára postaviť na 251- árovom pozemku “najluxusnejší hotel v Stredozemnom mori” po prvýkrát informovalo spravodajstvo Majorca Daily Bulletin. Budova, ktorú plánuje Branson prestavať, pochádza z 18. storočia a je obklopená “vinicami, stromami citrusových plodov, mandľovníkmi a stovkami olivovníkov”.

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti o tom, ako bude hotel vyzerať, ale zdroj spravodajstva Majorca Daily Bulletin uviedol: “Dúfame, že s výstavbou začneme najneskôr na jar tohto roku. Hotel by sa potom mohol otvoriť na jar v roku 2023. Ide o skvelý projekt, prostredníctvom ktorého privedieme k životu krásnu historickú budovu Malorky nachádzajúcu sa v jednej z najstarších oblastí Banyalbufaru.

Budova postavená v 18. storočí je obklopená “vinicami, citrusovými stromami, mandľovníkmi a olivovníkmi”.
Fasáda budovy a veža postavená v stredovekom štýle boli vlani vážne poškodené počas búrky.
Sir Richard kúpil nehnuteľnosť Son Bunyola v roku 1987, no v roku 2002 ju predal. Keď sa v roku 2015 nehnuteľnosť opäť objavila na trhu, okamžite ju kúpil za 11 miliónov britských libier od manželského páru, ktorému ju pred 13 rokmi predal.
Zdroj uviedol, že Branson plánuje spustiť stavebné práce na jar tohto roka a v roku 2023 hotel otvoriť.
Zdroj taktiež uviedol, že Bransonov tím chce “priniesť krásnu historickú budovu na Malorke späť do života”.

Fasáda budovy bola spolu s vežou, postavenou v stredovekom štýle, počas búrky minulý rok v auguste vážne poškodená. Sir Branson však už má s budovou dlhšiu históriu. Panstvo San Bonyola, ktoré sa nachádza na severozápade ostrova, totižto po prvýkrát kúpil v roku 1987. V roku 2002 mu však bolo odmietnuté stavebné povolenie na výstavbu luxusného hotela, a tak sa rozhodol nehnuteľnosť predať.

V roku 2015 sa nehnuteľnosť opäť objavila na trhu. Branson ju kúpil za 11 miliónov britských libier od manželského páru, ktorému ju predal 13 rokov dozadu. Panstvo sa stalo súčasťou portfólia nehnuteľností jeho spoločnosti Virgin Limited Edition. V súčasnosti si môžu hostia rezervovať jednu z troch víl, Sa Punta S’Aguila, Sa Terra Rotja alebo Son Balagueret.

Vila Sa Punta S’Aguila, čo v španielčine znamená Orlí bod, je postavená v tradičnom malorskom štýle a má päť spální s vlastnou kúpeľňou, vyhrievaný bazén, kuchyňu, obývaciu izbu a jedáleň. Za sedem nocí v tejto vile návštevníci zaplatia najmenej 24 300 eur.

Cena za pobyt vo vile Sa Terra Rotja, čo znamená červená zem, sa začína na 19 425 eurách za sedem nocí. Vila sa môže pochváliť štyrmi spálňami s vlastnou kúpeľňou a vyhrievaným bazénom.

V súčasnosti si môžu hostia zarezervovať pobyt v jednej z troch víl na panstve Son Bunyola. Na obrázku sa nachádza vila Sa Punta S’Aguila.
Každá z víl má vlastný vyhrievaný bazén. Na obrázku sa nachádza vila Sa Punta S’Aguila, ktorá má výhľad na miestne hory.
Za sedem dňový pobyt vo vile Sa Terra Rotja (zobrazená na obrázku vyššie) zaplatia hostia najmenej 19 425 eur.

Najnovšia vila, Son Balagueret, je “tradičná a odľahlá malorská vila so 4 spálňami a dostatkom priestoru na relaxáciu. Z vily je prekrásny výhľad na Stredozemné more.” Cena za 7 dňový pobyt sa začína na 16 520 eurách. V cene prenájmu všetkých víl sú zahrnuté všetky nápoje, jedlá, služby concierge, upratovacie služby a Wi-Fi pripojenie na internet.

Medzi ďalšie nehnuteľnosti v portfóliu spoločnosti Virgin Limited Edition patrí Mahali Mzuri v Keni, ostrov Necker a ostrov Mokito, ktoré sú súčasťou Britských Panenských ostrovov, Kasbah Tmadot v Maroku, The Lodge vo Švajčiarskych Alpách a Ulusaba a Mont Rochelle v Južnej Afrike.

Zdroj: DailyMail

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.