Mercedes-Benz oslavuje 40. výročie Triedy G špeciálnou edíciou

Mercedes Geländewagen sa na automobilovej scéne vyskytuje už celé štyri desaťročia. Zatiaľ čo sa interiér tohto luxusného terénneho vozidla drasticky zmenil, rovnako ako aj rôzne prvky jeho vybavenia, motor a technológia výroby, „G-Wagen“ si v priebehu rokov zachoval takmer nemenený charakteristický hranatý dizajn.

Trieda G v tomto roku oslavuje svoje 40. výročie a spoločnosť Mercedes-Benz pri tejto príležitosti predstavila špeciálnu edíciu tohto vozidla.

Táto jedinečná edícia nesie príznačné pomenovanie „Stronger Than Time“ („Silnejší ako čas“) a obsahuje varianty G400d, G500 a G63 tohto luxusného SUV. Modely G400d a G500 z edície Stronger Than Time sú vybavené exteriérovým balíkom AMG Line, ktorý zahŕňa štýlové lemy blatníkov, zmodernizovaný predný nárazník a čierne 20-palcové kolesá AMG.

Stúpačky automobilu, kryty rezervných kolies a prahy dverí sú zdobené klasickými nerezovými prvkami. Súčasťou štandardnej výbavy je balík pre asistenciu riadenia, LED svetlomety, stereo systém Burmester a strešné okno, zatiaľ čo špeciálne svetlá na dverách vozidla v noci premietajú logo Triedy G a označenie edície „Stronger Than Time“ priamo na zem vedľa automobilu.

Model G63 z tejto edície bude dostupný s tmavým chrómovaným krytom chladiča spolu s matným chrómovaným povrchom na stúpačkách, výfukových otvoroch, krytoch zrkadiel a na častiach predného a zadného nárazníka, ako aj na kryte rezervného kolesa.

Táto špeciálna edícia SUV je zároveň vybavená 22-palcovými kolesami AMG, ktoré sú tiež príznačné matným čiernym dizajnom. Interiéru dominuje kombinácia čiernej a sivej kože, pričom všetky komponenty sú lemované okrajom z karbónových vlákien. Zákazníci si k štandardnej výbave môžu dokúpiť balík „AMG Trail Package“, ktorý pridáva mäkšie nastavenie pre adaptívne tlmiče, čo zlepšuje jazdné vlastnosti vozidla v nerovnom teréne. Spoločnosť Mercedes zatiaľ nezverejnila informácie týkajúce sa ceny a dostupnosti tejto edície.

Zdroj: Daimler, CarScoops

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.