Mercedes-AMG a Cigarette Racing predstavili motorový čln z karbónových vlákien

Mercedes-AMG a Cigarette Racing predstavili motorový čln z karbónových vlákien.Najnovšie dielo značky Mercedes-AMG je vyrobené takmer výlučne z uhlíkových vlákien a bezpochyby je jedným z vôbec najsilnejších modelov tohto výrobcu – dosahuje výkon až 1 600 konských síl. Maximálna rýchlosť tohto dopravného prostriedku však predstavuje iba 133 kilometrov za hodinu. Jedná sa totiž o loď.

Zoznámte sa s motorovým člnom AMG Carbon Edition s dĺžkou 12,5 metra, ktorý je výsledkom spolupráce medzi divíziou výkonných vozidiel nemeckej automobilky a spoločnosťou Cigarette Racing v Miami. Dizajnéri z nemeckého mesta Affalterbach uviedli, že ako inšpiráciu pre nový športový čln si zvolili štvordverové kupé AMG GT. Spoločnosti Cigarette Racing a Mercedes-AMG sa následne podieľali na unikátnom dizajne exteriéru a interiéru plavidla, ako aj na návrhu konštrukcie celého motorového člna, ktorá je vo veľkej miere zostavená z karbónových vlákien.

Súvisiace: 5 moderných jachtárskych skvostov z mahagónu

Okrem viditeľných prvkov ako paluba, kormidlo, či strecha, sa tento materiál použil aj pri stavaní vnútornej kostry člnu, vďaka čomu je plavidlo omnoho odolnejšie, pevnejšie a zároveň mimoriadne ľahké. Výsledkom je skutočnosť, že nový čln AMG Carbon Edition váži až o takmer 227 kilogramov menej ako model Marauder AMG z roku 2017, ktorý dosahuje dĺžku 15 metrov a bol inšpirovaný automobilom AMG GT R.

Interiér člnu je navrhnutý v súlade so štýlom najlepších športových automobilov značky Mercedes-AMG, o čom opäť svedčí použitie karbónových vlákien a luxusnej tkaniny Alcantara. Pohon nového Carbon Edition zabezpečujú štyri vonkajšie motory Mercury Racing 400R, ktoré produkujú výkon 1 600 koní a umožňujú člnu dosiahnuť maximálnu rýchlosť 133 kilometrov za hodinu.

Carbon Edition môže pri pokojnej plavbe hostiť až 20 osôb, keď však zvýši rýchlostný stupeň, na palube sa bezpečne môže usadiť 8 pasažierov. Model AMG Carbon Edition sa v polovici februára predviedol svetu na medzinárodnej prehliadke lodí v Miami.

Zdroj: Motor1, Bloomberg

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.