McLaren sa spojil s Richard Mille, aby spoločne vytvorili silné hodinky inšpirované autom Speedtail

Hodinky RM 40-01 Automatic Tourbillon McLaren Speedtail sa vyrobia v obmedzenom počte 106 kusov.

Jedno z najhorúcejších partnerstiev v luxusnom podnikaní sa práve stalo ešte vzrušujúcejším. Richard Mille a McLaren nedávno predstavili svoj najnovší spoločný projekt, hodinky RM 40-01 Automatic Tourbillon McLaren Speedtail. A hneď si aj vyslúžili titul najextrémnejších hodiniek z dielne tohto švajčiarskeho hodinára. Počet týchto hodiniek je limitovaný na 106 kusov, čo je rovnaké množstvo, v akom sa vyrobilo superauto McLaren Speedtail, ktorým sa ich tvorca inšpiroval.

Auto McLaren Speedtail sa začalo vyrábať iba minulý rok, no už sa považuje za technicky najvyspelejšie auto tejto britskej automobilky. Futuristické coupé má neuveriteľný hybridný výkon 1070 koní, zrýchlenie z 0 na 300 km/h za 12,5 sekundy a maximálnu rýchlosť 403 km/h.

Súvisiace: Najkomplikovanejšie hodinky s chronografom značky Richard Mille za $310 000

Hodinky RM 40-01 Automatic Tourbillon McLaren Speedtail tak nemajú na výber, ak sa chcú tomuto superautu vyrovnať, musia byť tiež veľmi výnimočné. A veruže aj sú. Majú pozoruhodný dizajn, ktorý do svojej súčasnej podoby dospel po 18 mesiacoch práce a piatich prototypoch. Púzdro je zložené zo 69 častí a na 12. hodine je o čosi širšie ako na 6. Ich luneta a zadná časť púzdra sú z titánu a remienok je z patentovaného materiálu Carbon TPT od Richarda Mille. Na 6. hodine je špeciálny oranžový pásik.

Richard Mille a McLaren sa spojili, aby vytvorili tieto hodinky RM 40-01 Automatic Tourbillon McLaren Speedtail.

Horologický strojček, ktorý poháňa hodinky, je rovnako ohromujúci a vraj trvalo 8600 hodín, kým ho vytvorili. In-house CRMT4 pohon vypĺňa všetok dostupný priestor vo vnútri hodiniek a môže sa pochváliť 37 šperkami, titánovými mostami st. 5, titánovými skrutkami, titánovou základnou doskou, ako aj jadrom rotora. Indikátor rezervy chodu sa ukazuje na 9. hodine, funkcia času pod 12. hodinou. Tlačidlo na výber funkcií je netradične veľké a je súčasťou automatického tourbillonu.

Súvisiace: Nový predplatiteľský program spoločnosti Breitling vám umožní vyskúšať si 3 rôzne modely hodiniek za rok

Dizajnový riaditeľ spoločnosti McLaren Automotive, Rob Melville, vraví: „Pokiaľ ide o hodinky RM 40-01, mali sme značný podiel na tom, aby zdieľali najdôležitejšie prvky automobilu a filozofie, ktorá je za ním. S autom Speedtail sme sa rozhodli vyrábať vozidlo, ktoré by malo umeleckú kvalitu. To sa určite dosiahlo aj v hodinkách, ktoré nádherne odrážajú množstvo rôznych detailov auta Speedtail v ich povrchovej úprave, materiáloch a nekompromisnom dizajne. “

Obe spoločnosti zatiaľ nepovedali nič o cene hodiniek RM 40-01 Automatic Tourbillion McLaren Speedtail. Na základe minulých spoluprác, ako sú napríklad hodinky RM 11-03 McLaren Automatic Flyback Chronograph, očakávame, že bude vysoká. Tieto hodinky sa totiž predávali za cenu 189 360 dolárov v limitovanej edícii 500 kusov.

Zdroj: NYTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.