Mazda predstavila koncept vodíkového superautomobilu

Svetoznáma automobilová značka len nedávno predstavila nový ohromujúci koncept vodíkového superautomobilu, ktorý je inšpirovaný výherným vozidlom vytrvalostných pretekov Le Mans.

Navrhnutý Maximilianom Schneiderom, exteriérovým dizajnérom spoločnosti Mitsubishi Motors Japan, je nový model RX-10 Vision Longtail vo svojej podstate neoficiálnou odnožou RX-Vision konceptu Mazdy, ktorý bol predstavený na automobilovom salóne Tokio Motor Show už v roku 2015.

Je zrejmé, že Model RX-10 Vision Longtail, navrhnutý s nízkou a športovou siluetou, jednoznačne disponuje niekoľkými detailmi príznačnými výhradne pre Mazdu, akými je napríklad športová maska na jeho prednej časti. Avšak to, čo sa nachádza pod jeho kapotou, už rozhodne nie je známou klasikou. S navrhovaným 2,3 litrovým turbopoháňaným rotačným motorom, by mohol teoreticky dosiahnuť výkon až 574 kW, no vďaka dvom menším elektrickým motorom, umiestneným na prednej náprave, sa jeho veľkosť navyšuje až na 758 kW. V konečnom dôsledku to tak znamená, že jeho ľahká karoséria (s váhou približne iba 1 500 kilogramov) dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 2,5 sekundy, pri dosiahnutí maximálnej rýchlosti 427 km/h.

Schneider vo svojom Instagramovom príspevku taktiež uviedol, že všetky parametre automobilu boli navrhnuté tak, aby spĺňali podmienky superautomobilovej triedy svetoznámych pretekov Le Mans. Dizajn automobilky s označením Kodo sa pritom pri úprave jeho estetickej stránky zameral najmä na plynulý prechod neprerušovaných línií.

Aj napriek tomu, že Mazda ešte začiatok výroby takéhoto modelu oficiálne nepredstavila, nátlak nedočkavej verejnosti ju k tomu môže už čoskoro prinútiť.

 

Zdroj: Motor1

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.