MacKenzie Bezosová dá polivicu z $37 miliárd dolárov na charitu

Jeff a MacKenzie Bezosoví ukončili svoje manželstvo začiatkom tohto roka.

MacKenzie Bezosová len niekoľko mesiacov po dokončení jej rozvodu s najbohatším mužom na svete prisľúbila, že minimálne polovicu svojho bohatstva poskytne charite.

Novo vytvorená miliardárka tak podpísala záväzok The Giving Pledge, ktorý povzbudzuje najbohatších ľudí sveta, aby venovali väčšinu svojho bohatstva charitatívnym organizáciám, či už počas ich života alebo v záveti.

Túto iniciatívu v roku 2010 vytvorili Warren Buffett, Bill a Melinda Gatesoví a len doteraz prilákala podporu 204 jednotlivcov a rodín.

MacKenzie Bezosová sa stala jedným z najbohatších ľudí na svete po rozvode so zakladateľom spoločnosti Amazon – Jeffom Bezosom na začiatku tohto roka. V zozname miliardárov od agentúry Bloomberg, známom ako Bloomberg Billionaires Index, sa umiestnila na 22. mieste.

Jej osobný majetok má aktuálnu hodnotu vo výške 36,6 miliardy dolárov. Jej bývalý manžel vedie celosvetové rebríčky s čistou hodnotou majetku približne na úrovni 114 miliárd dolárov.

MacKenzie Bezosová v oznamujúcom liste uviedla: „Mám neprimerané množstvo peňazí.“

Súvisiace:
Jeff a MacKenzie Bezosovci – ako vyzerá manželstvo najbohatšieho páru v histórii
MacKenzie Bezosová sa môže stať najbohatšou ženou na svete

V liste z 25. mája a zverejnenom v utorok napísala: „Môj prístup k filantropii bude aj naďalej láskavý. Bude to vyžadovať čas, úsilie a starostlivosť. Ale ja čakať naozaj nebudem. Túto aktivitu budem rozvíjať dovtedy, až kým môj trezor nebude prázdny.“

Generálny riaditeľ spoločnosti Amazon pochválil rozhodnutie svojej bývalej manželky a v statuse na sociálnej sieti Twitter uviedol: „Som na ňu hrdý.“

MacKenzie Bezosová je jednou z 19 nových signatárov záväzku The Giving Pledge, ktorí boli oznámení v priebehu včerajšieho dňa.

Do skupiny sa zapojil aj Brian Acton, spoluzakladateľ aplikácie WhatsApp, Paul Sciarra, spoluzakladateľ Pinterestu a Brian Armstrong, generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase.

Buffett v utorkovom vyhlásení uviedol: „Štedrosť tejto skupiny je odrazom inšpirácie, ktorú berieme od mnohých miliónov ľudí, ktorí pracujú v tichosti a za účasti efektivity, aby vytvorili lepší svet pre iných, často za veľkej osobnej obety.“

Zdroj: The Wall Street Journal, MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.