Macallan 1926 Duo v hodnote $1,2 milióna je najdrahšou whisky v histórii

Dve fľaše whisky značky Macallan, ktoré boli súčasťou limitovanej edície z roku 1926 a dozrievali po dobu 60 rokov v dubových sudoch, sa nedávno predali na aukcii za pozoruhodných 1,2 milióna dolárov. To je dvojnásobok ceny, ktorá bola očakávaná pred začiatkom dražby. Tieto dve fľaše však neboli výnimočné iba kvôli svojmu veku. Ich hodnota bola výrazne navýšená vďaka jedinečnému baleniu. Za dizajn etikiet oboch produktov boli totiž zodpovední uznávaní umelci Sir Peter Blake a Valerio Adami.

Obaja dizajnéri navrhli pre značku Macallan až 12 etikiet limitovaných edícií. Fľaše ozdobené týmito umeleckými dielami mali pôvodne vystupovať v úlohe firemných darov pre najvzácnejších zamestnancov spoločnosti, aktuálne však patria medzi limitované edície, ktoré sa tešia mimoriadne zvýšenému záujmu zo strany svetových zberateľov luxusných predmetov. Keď sa tieto fľaše objavili na trhu po prvýkrát, pôvodne sa predávali v luxusnom obchode Le Clos na letisku v Dubaji. Posledná známa fľaša sa predala v priebehu roka 2007 za úctyhodných 75 000 dolárov v rámci aukcie spoločnosti Christie’s.

Súvisiace: Ako investovať do vzácnych druhov whisky?

Geoff Kirk, marketingový riaditeľ značky Macallan, uviedol: „Tieto fľaše predstavujú jeden z najexkluzívnejších produktov vyrobených v rámci tohto priemyslu. Jednalo sa preto o ikonickú aukciu, na ktorú bude spomínať celý svet ešte po dobu niekoľkých nasledujúcich rokov. Je mimoriadne vzácnym úkazom, že whisky Macallan, ročník 1926, sa vôbec ocitla na trhu. Znalci a zberatelia tak nadobudli možnosť kúpiť si historický skvost, ktorý je symbolom populárnej kultúry dvadsiateho storočia.“

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.