Lyžiarske stredisko Verbier spája luxus a štýl

Lyžiarske stredisko Verbier.

Vysokohorská dedina Verbier sa nachádza v juhozápadnej časti Švajčiarska a v poslednej dobe si získala reputáciu ako jedno z najatraktívnejších a najzaujímavejších lyžiarskych stredísk na svete. Vďaka svojmu jedinečnému štýlu a luxusu sa považuje za šperk snehom zasypaného regiónu Valais.

Keď sa na Verbier pozrieme ako na luxusný lyžiarsky rezort, celá dedina a jej okolie hovoria samé za seba. Okolité štíty Álp jednoznačne sľubujú najlepšie svahy na lyžovanie v širokom okolí, luxusné reštaurácie ocenené Michelinovými hviezdami sa postarajú o prvotriedne kulinárske zážitky, miestne bary zabezpečia kvalitný nočný život a v susedstve tohto rezortu navyše nájdete niektoré z najluxusnejších vysokohorských chát v Európe.

Súvisiace: Najlepšie nové lyžiarske hotely pre aktuálny rok

Verbier tým pádom nepotrebuje žiadnu propagáciu. Faktom ostáva, že tento rezort uprednostňujú celebrity ako Jodie Kidd, Ronan Keating a dokonca viacerí členovia britskej kráľovskej rodiny, čo znamená, že v porovnaní s ostatnými európskymi lyžiarskymi strediskami Vás tu skutočne čaká nezabudnuteľný zážitok. Nie je snáď žiadnym prekvapením, že aj sám miliardár Richard Branson vlastní v tejto lokalite súkromné horské sídlo.

Príchod vo veľkom štýle

Existujú tri spôsoby, pomocou ktorých máte možnosť dostať sa do dediny Verbier – po ceste, po koľajniciach, alebo vzduchom. Môžete si samozrejme najať luxusné vozidlo spolu so službami profesionálneho šoféra, ale ak si chcete čo najviac vychutnať panoramatické výhľady na okolité pohoria, rezervujte si radšej lístok do prvej triedy miestneho komfortného vlaku.

Vlak odchádza priamo zo ženevského letiska a jeho trasa vedie po pobreží Ženevského jazera. Počas tejto cesty budete odmenený nádherným výhľadom na stredoveký ostrovný zámok Chateau de Chillon.

Niektoré z najkrajších miest regiónu objavíte naozaj výhradne počas cesty vlakom, ak však túžite doraziť do lyžiarskeho rezortu v skutočne veľkom štýle, odporúčame Vám cestovať vzduchom. Pomocou svojho súkromného lietadla sa môžete dopraviť až na letisko v meste Sion, ktoré je situované priamo v kantóne Valais. Tam už iba jednoducho prestúpite na helikoptéru, ktorá Vás vyvezie rovno na svah.

Ak si navyše zvolíte možnosť „James Bond“, budete musieť byť pripravený lyžovať dole svahom hneď, ako opustíte kabínu vrtuľníka. Takýmto spôsobom sa dostanete až k svojej luxusnej vysokohorskej chate, kde na Vás už v bezpečí vyhriatej izby bude čakať Vaša batožina.

Luxusné chaty

V žiadnom prípade sa nedá povedať, že by Verbier zaznamenával nedostatok prepychových lyžiarskych chát a luxusných možností ubytovania. Elegantné a štýlové apartmány či chaty v okolí rezortu sú vybavené špičkovým nábytkom, luxusne navrhnutými kúpeľňami a profesionálne zariadenými kuchyňami.

Okrem špičkového zariadenia budete počas svojho pobytu zahrnutý službami na výnimočne vysokej úrovni. Profesionálne školený personál plný entuziazmu sa bude snažiť uspokojiť každé Vaše prianie a zabezpečí, aby si Vaša päťhviezdičková chata skutočne zaslúžila päťhviezdičkové hodnotenie aj z Vašej strany.

Väčšina luxusných ubytovacích zariadení v rezorte Verbier disponuje vlastným šéfkuchárom, ktorý Vám priamo do chaty bude chodiť variť chutné a kreatívne večere, vďaka čomu Vám bude stačiť jednoducho si vyložiť nohy a užívať dovolenku na horách s pohárom vína v ruke – a môžeme Vám zaručiť, že Verbier Vám ponúkne bezpochyby široký výber vín svetovej kvality.

Súvisiace: Toto sú najlepšie lyžiarske bary sveta

Après-ski zážitok

Pojem après-ski označuje sociálne aktivity a zábavu po celom dni strávenom na lyžiarskom svahu. Nie je žiadnou náhodou, že après-ski scéna dediny Verbier je zaradená medzi tie najlepšie v Európe. Ak máte záujem o pokrm na svetovej úrovni, gurmánska reštaurácia Chez Deny ponúka neustále sa obmieňajúce menu, ktoré je doplnené úžasnými výhľadmi na horské údolie. Vhodnou voľbou sú samozrejme aj reštaurácie ako La Table d’Adrien a La Grange, ktoré sa pýšia vlastnými Michelinovými hviezdami.

Verbier je lákadlom predovšetkým pre ľudí, ktorí majú štýl a vedia žiť v obklopení luxusu – nesnaží sa propagovať ako miesto na zábavu pre mladých zbohatlíkov z mesta. Túto skutočnosť odzrkadľujú aj miestne bary. Prvú trojicu najvyhľadávanejších podnikov tvoria La Rouge, Pub Mont Fort a Farinet, ktorý je obľúbeným miestom Richarda Bransona.

Vo vychytených après-ski baroch samozrejme hrá hudba, ale obvykle nie je neznesiteľne hlasná, čo znamená, že tu môžete viesť plnohodnotný dialóg. To je samo o sebe symbolom akejsi vyššej triedy. Načasovanie takzvaných „happy hours“ sa líši v závislosti od konkrétneho baru, ale najčastejšie sa jedná o neskoré popoludnie. Najpopulárnejšie bary na svahu sa preto začínajú napĺňať okolo štvrtej alebo piatej hodiny a záverečnú vyhlasujú okolo 22:00.

Ak máte v úmysle zdržať sa na párty do neskorej noci, zamierte do podnikov ako Public Verbier či Farm Club. Ak navyše máte potrebné známosti, navštívte Coco Club, ktorý je vôbec prvým VIP klubom v Alpách.

Okrem barov a reštaurácií máte v okolí dediny Verbier možnosť vyskúšať paragliding a naplno si vychutnať prírodnú scenériu vysokohorského prostredia. K dispozícii budete mať aj jazdu na saniach ťahaných psím záprahov. Jednoducho úžasné.

Zdroj: Telegraph, NW Evening Mail

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.