LVMH otvára výskumné centrum zamerané na udržateľné materiály a biopalivá

Fendi logo is seen at one of their stores on New Bond Street in London. (Photo by Belinda Jiao / SOPA Images/Sipa USA)(Sipa via AP Images)

Luxusný kongregát LVMH to s filozofiou udržateľnosti berie vážne. Nedávno predstavil svoje plány na vybudovanie nového centra vo francúzskom meste Saclay, ktoré sa bude venovať výskumu udržateľnej výroby.

Centrum sa zameria na použitie nových materiálov, inovatívnych biotechnológií a digitálnych údajov, ktoré môžu viesť k menšej uhlíkovej stope a ekologickejším postupom. Výskumné centrum, ktoré sa má otvoriť v rokoch 2024 až 2025, bude hostiť vedcov, výskumných pracovníkov a startupy v spolupracujúcich zoskupeniach.

Podľa LVMH bude zariadenie založené v Saclay ťažiť zo svojej blízkosti k „veľmi dynamickému výskumnému ekosystému, spájajúcemu najlepšie svetové odborné znalosti pri zachovaní úzkeho spojenia so vzdelávaním a výskumom“. Na juhozápadnom parížskom predmestí, kde sídlia francúzske špičkové školy pre strojárstvo, vedu a poľnohospodárstvo, sa podľa odhadov sústreďuje 7 000 odborníkov.

Po otvorení centra bude mať módny gigant LVMH údajne takmer 1 000 zamestnancov zameraných na udržateľný výskum a vývoj. V tíme bude asi 400 pracovníkov vo výskumnom a vývojovom centre pre parfumy a kozmetiku v meste Saint-Jean-de-Braye, neďaleko francúzskeho Orléans. Ďalší členovia tímu budú rozdelení do rôznych značiek a obchodných divízií skupiny, od Louis Vuitton, Fendi a Dior v oblasti módy a koženého tovaru až po Krug a Ruinart vo vínach a destilátoch. Hlavný strategický riaditeľ spoločnosti, Jean Baptiste Voisin, uvádza: „Bude to veľké zariadenie, ale nie sme si istí presnou veľkosťou.“

Súvisiace: Prečo hľadanie dokonalej vegánskej kože začína na zemi v lese

Spoločnosť LVMH je presvedčená, že výskumníci sú nevyhnutní pre hodnotenie vplyvu nových materiálov na životné prostredie a pre správne zváženie faktorov, ako sú spotreba energie, emisie oxidu uhličitého, obsah plastov a rozsah práce s recyklovanými materiálmi.

Generálny riaditeľ Bernard Arnault projekt pozorne sleduje, pričom má už vypracovaný plán náboru tímov a jasný cieľ práce centra. „Chceme, aby bolo výskumné a vývojové centrum orientované na produkty a riešenia. Zbavenie sa plastov je kľúčové.“

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.