Luxusný švajčiarsky hotel ponúka tematický balíček služieb pre koronavírus

Jedna z izieb luxusného hotela.

V časoch domácej karantény a sociálnej izolácie získal slogan švajčiarskeho hotela v znení: „Hotelové služby bez ľudí“ úplne nový význam.

A preto vzhľadom na to, že hotelová sieť Le Bijou bola už vo svojich prvopočiatkoch vybudovaná tak, aby v nej nedochádzalo k medziľudskému kontaktu, je zrejmé, že aktivovať tzv. „COVID-19 Službu“ nebolo problematické. Čo konkrétne táto novinka predstavuje? Jedná sa o luxusný koronavírus balíček služieb s možnosťami lekárskych návštev priamo v súkromných apartmánoch a s donáškou jedla.

Le Bijou disponuje až 42 ubytovacími jednotkami, ktoré majiteľ Hübner opísal ako „luxusné ubytovanie na štýl známej platformy Airbnb“, nachádzajúce sa v rôznych nehnuteľnostiach roztrúsených po celom Švajčiarsku. Tieto jednotky disponujú kuchyňami s kompletným vybavením a luxusným zariadením, ako napríklad sauny, vírivky, krby a posilňovne.

S výnimkou upratovacej čaty sú všetky tieto jednotky obsluhované bez prítomnosti akéhokoľvek personálu. Hübner navyše konštatoval, že hostia majú možnosť kontaktovať 24 hodín dostupnú telefónnu službu hotela, ktorú môžu využiť napríklad na objednanie jedla, na nákup potravín, na objednanie taxíka a podobne. Aj napriek doslova bezkontaktnému fungovaniu hotela sa však niektoré služby z dôvodu pandémie pozmenili.

Niektoré apartmány disponujú aj súkromnou posilňovňou.

Ako Hübner uviedol: „Celý hotel je automatizovaný až do takej miery, že počas pobytu v ňom nie ste nútení prísť do kontaktu s akoukoľvek osobou.“

Podľa jeho slov bolo preto vytvorenie a následné poskytovanie koronavírus balíčka len logickým pokračovaním toho, čo hotel už dávno pred vypuknutím pandémie začal praktizovať. Majiteľ rovnako uviedol, že od prvého prípadu nákazy sa pobyty hostí v jeho hoteloch neustále predlžujú, a že v poslednej dobe táto hotelová sieť zaevidovala väčší dopyt hostí po návšteve lekárov a následnom vykonaní súkromného vyšetrenia priamo v apartmánoch. Práve preto sa tieto služby rozhodol zahrnúť do novovytvoreného balíčka.

Koronavírus balíček je maximálne flexibilný, čo znamená, že si ho zákazník môže bez problémov prispôsobiť vlastným potrebám a želaniam. Jeho unikátnymi dodatkami sú však návštevy lekárov, vykonávanie testov na koronavírus a 24-hodinová ošetrovateľská starostlivosť. Aby bol hotel schopný takéto služby nielen ponúkať, ale aj garantovať, rozhodol sa svoje sily v tomto projekte spojiť so súkromnou klinikou.

Súvisiace: Koronavírus zasiahol všetky luxusné dovolenkové odvetvia priemyslu

Výkonný riaditeľ hotela ďalej konštatoval, že v priebehu posledného týždňa zaevidoval päť nových hotelových rezervácií, no odkedy hotelová sieť uviedla koronavírus balíček do predaja, rezervácie sa hrnú omnoho vyšším tempom. Dopyt po službách tohto hotela teda s narastaním krízy rastie taktiež.

Hotelová sieť Le Bijou je roztrúsená po celom Švajčiarsku.

Zatiaľ čo stále je možné zarezervovať si pobyt v hoteli iba na jednu noc, Hübner tvdí, že väčšina ľudí si v súčasnosti už objednáva pobyty s trvaním od dvoch týždňov až po dobu dvoch mesiacov.

Zákazníci hotela sú pritom spolovice turisti uviaznutí vo Švajčiarsku a spolovice starší miestni obyvatelia, ktorí sú na súčasný koronavírus najnáchylnejší a doma sa o nich nemá kto postarať.

Zatiaľ čo Hübner odporúča všetkým hosťom, ktorým bolo nové ochorenie diagnostikované, ostať doma v súvislosti s odporúčaniami švajčiarskej vlády, rovnako tvrdí, že vzhľadom na mierne, alebo dokonca žiadne príznaky v niektorých prípadoch nemôže na 100% vylúčiť, že nikto z hostí nebol novým vírusom infikovaný taktiež.

Hübner tvrdí, že v súčasnosti hotel prijíma množstvo nových opatrení.

Zatiaľ čo daný hotel bol už od svojich prvopočiatkov zameraný na minimalizáciu ľudského kontaktu, Hübner uviedol, že aj napriek tomu je v tejto oblasti stále priestor na isté vylepšenia, ktoré šíreniu nákazy zamedzia v čo najväčšej miere.

Z toho dôvodu sú tak v súčasnosti izby pravidelne upratované iba pred a po uskutočnenom pobyte, nikdy nie počas, zber odpadkov prebieha v súčinnosti s hosťami a akékoľvek donášky sú ponechávané pred dverami miesto toho, aby boli poslíčkom prinesené až do apartmánu. Rovnako aj upratovacia čata vykonáva svoju pracovnú činnosť s ochrannými rukavicami a rúškami na tvárach.

Je pritom možné konštatovať, že tak ako klesol celkový turizmus, tak klesli aj ceny za pobyt v hoteli Le Bijou. Apartmán, ktorý kedysi stál približne 900 eur na noc je v súčasnosti ponúkaný za polovičnú sumu. Hostia si môžu dopriať rýchlu zdravotnú prehliadku dva krát do dňa za dodatočných 728 eur navyše za deň, alebo si rovnako môžu objednať aj vykonanie testu na koronavírus priamo vo svojom apartmáne za poplatok 455 eur. Za 4 550 eur môžu mať hostia zabezpečenú aj 24-hodinovú ošetrovateľskú starostlivosť.

Dvojtýždňový pobyt v hoteli sa tak môže pohybovať v cenovom rozmedzí od 5 500 až po 71 000 eur, a to v prípade, ak by sa zákazníci rozhodli aj pre nonstop ošetrovateľskú starostlivosť a test na koronavírus.

Vo Švajčiarsku sú hotely klasifikované ako jedny zo základných podnikov a preto ostávajú aj počas karantény otvorené.

Podľa denníka USA Today však Le Bijou nie je žiadnym unikátom v oblasti hotelierstva, nakoľko podobné koronavírus balíčky služieb dnes ponúkajú aj hotely v Thajsku, či v Austrálii. Nehľadiac na príťažlivosť týchto hotelov je však dôležité zdôrazniť, že v súčasnej situácii sa neodporúča cestovať.

Zdroj: Yahoo, Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.