Luxusný plávajúci dom za $2 milióny odolá hurikánu 4. kategórie

Hrozba zvyšujúcej sa hladiny svetových oceánov a klimatických zmien vedie k úpadku popularity nehnuteľností v pobrežných oblastiach. Existuje však niekoľko developerských spoločností, ktoré sa nenechajú zastrašiť. Spoločnosť známa ako Arkup sídli v americkom štáte Florida. Navrhla koncept obydlia, ktoré sa vznáša na vodnej hladine pomocou hydraulických podpier. Tento netradičný dom poskytuje obytný priestor o rozlohe 404 metrov štvorcových, je kompletne zásobovaný solárnou energiou a disponuje zariadením, ktoré dokáže zachytávať a filtrovať zrážky, čím pokryje všetky potreby svojich obyvateľov, spojené s pitnou vodou.

V inovatívnom dome sa nachádzajú štyri spálne, obývacia miestnosť, kuchyňa a práčovňa. Všetky spomenuté priestory sú dotvorené luxusnými interiérovými prvkami. Obrovské okná ponúkajú obyvateľom panoramatický výhľad na okolité prostredie, o akom sa môže väčšine ľudí iba snívať.

Webstránka spoločnosti Arkup uvádza, že tento plávajúci dom disponuje závideniahodnou mobilitou. Autori projektu tvrdia: „Môžete zakotviť v prístave či v zátoke. Rovnako sa však môžete potichu plaviť cez vodné kanály, lagúny či po otvorenom mori. Máte možnosť cestovať so svojím domom kam sa Vám zažiada.“

Výhľad však nie je jedinou devízou tejto obytnej jednotky. Dom bol navrhnutý tak, aby odolal dokonca aj hurikánu štvrtej kategórie, ktorý sa vyznačuje extrémne ničivou silou.

Ak trpíte morskou chorobou či túžite po chvíľke stability, svoj príbytok môžete vyzdvihnúť nad vlny pomocou výkonných hydraulických „nôh“.

Tento príbytok by sme si nedovolili nazvať luxusným, keby nebol vybavený modernými komunikačnými technológiami. Ponúka pripojenie na 4G sieť, satelitnú televíziu, Wi-Fi a vysokofrekvenčné rádio. Záložný zdroj energie predstavuje lítiová batéria s kapacitou 1 000 kWh. Tieto netradičné plávajúce domy si navyše môžete prispôsobiť podľa vlastného vkusu.

Zdroj: Arkup, Iinhabitat

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.