Luxusné nehnuteľnosti v Singapure priťahujú pozornosť čínskych boháčov

Bohatí obyvatelia Číny aj naďalej pokračujú v dychtivom skupovaní luxusných nehnuteľnosti v mestskom štáte Singapur, nakoľko neustále hľadajú pokojné a bezpečné pobrežné miesto pre uskladnenie svojho bohatstva.

Podľa agentúry Bloomberg sú to práve protesty v Hong Kongu, ktoré poháňajú čínskych boháčov vzďalovať sa od svojho domova do relatívne pokojného a stabilného Singapuru.

Obzvlášť rušným obdobím pre singapurských realitných maklérov je predovšetkým obdobie nového lunárneho roka, kedy je dopyt po nehnuteľnostiach jednoznačne najväčší. Navyše je dokázateľným faktom, že každým rokom sa daný dopyt čím ďalej tým viac zvyšuje, nakoľko sa pri porovnaní rokov 2017 a 2018 navýšil až o 5%.

Súvisiace: Víťazi a porazení roku 2019 na trhu najdrahších luxusných nehnuteľností

Opatrenia na schladenie obrovského záujmu o nehnuteľnosti však v konečnom dôsledku majú len malý dopad na celkový dopyt po luxusných apartmánoch v Singapure. Čínski boháči tak aj naďalej vo veľkej miere nakupujú apartmány nachádzajúce sa v cenovom rozmedzí od 3,7 milióna dolárov a vyššie, pričom v treťom štvrťroku 2019 sa ich nákup v porovnaní s rovnakým obdobím predošlého roka dokonca až zdvojnásobil.

Je možné konštatovať, že väčšina zákazníkov si nehnuteľnosti kupuje ako investíciu do budúcnosti a preto preferuje nehnuteľnosti nachádzajúce sa blízko lokálnych pamiatok. Avšak na základe uskutočneného prieskumu je taktiež možné tvrdiť, že mnoho kupujúcich si apartmány zakúpi len s jediným cieľom, ktorým je bezpečné uskladnenie svojho majetku.

Zdroj: FinNewsAsia

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.