Luxusné hodinky prvých amerických dám

Bidenová a Trumpová.

Americké prvé dámy majú v dejinách USA dôležité postavenie. Okrem iného sprevádzajú jedných z najsilnejších mužov sveta na oficiálnych podujatiach a návštevách, na ktoré musia byť dokonale oblečené s ohľadom na prísny protokol. Oblečenia aj doplnky si vždy vyberajú účelovo a do sveta týmto spôsobom vysielajú určitý odkaz.

Napríklad, Nancy Reaganová viedla kampaň proti užívaniu drog mladistvými v žiarivom sukňovom kostýme a so zlatým náhrdelníkom na krku. Michelle Obamová propagovala zdravé obedy v školských jedálňach zo svojej zeleninovej záhrady v Bielom dome, oblečená v rifliach a teniskách.

O charaktere dám nám veľa povedia aj ich hodinky. Je len samozrejmé, že všetky preferujú kvalitné značky, no čo sa ich dizajnu týka, niektoré majú radšej klasiku, iné zas okázalosť. Pozrime sa bližšie na obľúbené modely hodiniek prvých dám USA.

Jill Bidenová

Jill Bidenová.

Podobne ako veľa prvých dám, ktoré kraľovali Bielemu domu, aj čerstvá prvá dáma Jill Bidenová je fanúšikom hodiniek značky Cartier – najmä tých obdĺžnikového tvaru. Na verejnosti sa zatiaľ ukázala s dvoma verziami týchto ikonických hodiniek.

Prvým a očividne najobľúbenejším je zlaté verzia s menom Panthère de Cartier, s malým štvorcovým ciferníkom. Tieto náramkové hodinky sú veľmi praktické, pretože sa hodia k pohodlnému, ale aj slávnostnému oblečeniu. Čerstvá prvá dáma ich nosila počas prezidentskej kampane svojho manžela v roku 2020.

Instagram/@drbiden

Druhý model, ktorý profesorka vlastní, má meno Cartier Tank. Tieto hodinky si však vyberie len príležitostne.

Melania Trumpová

Melania Trumpová.

Melania Trumpová nie je len bývalá modelka, ale aj podnikateľka, ktorá si zarábala aj predajom značkových hodiniek a šperkov. No čo sa týka jej vlastnej zbierky, preferuje luxusné švajčiarske značky.

Podobne ako jej manžel, Donald Trump, Melania má rada značku Vacheron Constantin. Vlastní luxusný model Kalla Duchesse, ktorých púzdro má tvar súdku a celé hodinky sú bohato zdobené diamantami.

Na menej formálne príležitosti Melania zvykne siahnuť po hodinkách Jaeger-LeCoultre Reverso s oceľovým náramkom.

Michelle Obamová

Michelle Obamová.

Obľúbenými hodinkami Michelle Obamovej sú od Cartiera, model Tank Française s oceľovým náramkom. Tieto hodinky mala na sebe pri mnohých oficiálnych návštevách po celom svete. Nie je žiadnym prekvapením, že uprednostňuje práve tieto hodinky klasického tvaru a veľmi pevnej konštrukcie z nehrdzavejúcej ocele.

Tieto hodinky prežijú čokoľvek. Michelle to vyskúšala na vlastnej koži – najskôr si ich zašpinila blatom počas práce v zeleninovej záhrade Bieleho domu a krátko po očistení ich už mala na formálnom stretnutí.

Hodinky Cartier Tank Française, podobné tým, ktoré vlastní Michelle Obamová.

Hillary Clintonová

Hillary Clintonová počas podpisovania svojej knihy v New Yorku v roku 2003.

Výber hodiniek Hillary Clintonovej dokonale odráža jej politické ambície. Jej obľúbenou značkou je totiž Rolex, ktorá patrí k obľúbeným značkám hodiniek amerických prezidentov. Model Day-Date dokonca aj dostal prezývku “prezidentove hodinky” potom, čo ich začal nosiť prezident Lyndon B. Johnson. Clintonovej model Lady-Datejust má 26mm púzdro z ocele a žltého zlata.

Hodinky Rolex Lady Datejust podobné tým, ktoré vlastní Hillary Clintonová.V jej zbierke však nájdete aj biele keramické hodinky J12 značky Chanel.
Biele keramické hodinky Chanel J12

Jacqueline Kennedy Onassisová

Jacqueline Kennedy Onassisová.

Módna ikona Jackie O roky definovala štýl obliekania amerických žien. Nie je preto žiadnym prekvapením, že hodinky Cartier Tank, ktoré nosila nestále, patria k tým elegantným nadčasovým modelom. Tie je boli zo žltého zlata s čiernym koženým remienkom – väčšiu klasiku ako toto už sotva nájdete.

Hodinky Cartier Tank vyrobené v roku 1962, ktoré patrili Jacqueline Kennedy Onassisovej, na výstave aukčného domu Christie’s v New Yorku v roku 2017 krátko pred aukciou s názvom the Rare Watches and American Icons ( Vzácne hodinky a americké ikony).

V roku 2017 sa jej hodinky vydražili na dražbe aukčného domu Christie’s v New Yorku. Šepká sa, že si ich kúpila Kim Kardashian za $379 500.

Zdroj: Yahoo, MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.