Luxusné hodinky Louis Vuitton sú najexotickejšími hodinkami roka

Módny dom Louis Vuitton nedávno predstavil svoj najnovší model hodiniek s názvom Tambour Carpe Diem. Hodinky sú vybavené automatom (jacquemart) vytvoreným pre hodiny na kostolných vežiach, ktorý dáva do pohybu hada a lebku na ciferníku, ukazujúcich čas.

Michel Navas, odborný hodinár v továrni La Fabrique Du Temps Louis Vuitton, vysvetľuje, prečo majú hodinky taký netradičný dizajn: „ Naším cieľom bolo vyjsť zo zabehnutých koľají. Chceli sme do automatu jacquemart vniesť našu víziu 21. storočia so všetkou energiou a kreativitou, ktorá je pre našu značku charakteristická od momentu, kedy začala v roku 2002 vyrábať hodinky. “

Hodinky Carpe Diem majú funkcie jumping hour a retrograde minute, zobrazenie rezervy chodu a mechanizmus automatu. Po stlačení bočného tlačidla sa hlava hada zdvihne, hodinová clona vpredu lebky sa posunie a odhalí hodinu, a chvost hada sa pohne smerom k aktuálnej minúte.

Vzápätí sa z čeľuste lebky ozve smiech a otvoria sa ústa, v ktorých sa objavia slová carpe diem. Celá šou trvá 16 sekúnd a zanecháva pozorovateľa v nemom úžase. Mechanizmus hodiniek, ktorý má tiež tvar lebky, si môžete prezrieť na ich zadnej strane.

Hodinky sa môžu taktiež pochváliť smaltovanými prvkami od Anity Porchet a gravírovaním od Dicka Steenmana, a ich výroba trvala dva roky. Tak čo, chceli by ste vlastniť tento exotický kúsok?

Zdroj: Louis-Vuitton , Watches-and-Wonders

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.