Luxusné domy indického miliardárskeho páru Natashe a Adara Poonawalla

Dobre zabezpečená rodina Adara a Natashe Poonawalla.

Začiatkom tohto roku investovala spoločnosť Serum Institute of India (SII) $800 miliónov do výroby vakcíny spoločnosti AstraZeneca, aby zvýšila množstvo vyrobených dávok z 1,5 na 2,5 miliárd. V rámci toho bol Adar Poonawalla, ktorého rodina spoločnosť SII vlastní, menovaný na čelo globálnej výroby vakcín.

Herkulovské úsilie jeho spoločnosti tiež pomohlo financovať extravagantný životný štýl jeho rodiny. Spoločne s čistým imaním rodiny vo výške 12,5 miliárd dolárov si Adar a manželka Natasha užívajú život na vysokej úrovni a vlastnia niekoľko honosných nehnuteľností, od hlavnej rezidencie v krásnom meste Pune po ďalšie sídla v Indii i mimo nej. Pozrime sa na ich sídla, pri ktorých vám padne sánka.

Natasha Poonawalla (vľavo) s hosťami Karismou Kapoor (druhá vľavo) a Sonamou Kapoor

Kaštieľ Adar Abad v Pune

Rodokmeň Poonawalla nás zavedie do ich rodného mesta Pune, kde prežili väčšiu časť svojho života v kaštieli s názvom Adar Abad. Táto nehnuteľnosť sa môže pochváliť výrazne európskou atmosférou s obrovskými stĺpmi a vysokými stropmi, zdobenými elegantnými lustrami, vzácnymi starožitnosťami a podlahami z talianskeho mramoru.

Okrem pôsobivého dizajnu a interiéru tu má rodina Poonawalla uložené aj ďalšie hodnotné aktíva, napríklad pozoruhodnú európsku umeleckú zbierku od Vincenta van Gogha po Renoira a Rembrandta, ktorá má hodnotu niekoľko miliónov dolárov.

Adar Abad je tiež miestom, kde má Adar Poonawalla svoju luxusnú flotilu superautomobilov. Môže sa pochváliť modelmi Ferrari 360, Porsche Cayenne a Rolls-Royce Phantom, ale jeho najcennejším vozidlom je replika Batmobilu, vychádzajúca z modelu Mercedes-Benz S350, ktorú venoval svojmu synovi Cyrusovi k šiestym narodeninám.

Prímorský palác v Bombaji

Cez víkend je rodinu Poonawalla často vídať v ich historickom dome v Bombaji. Toto rozľahlé prímorské sídlo bolo predtým známe ako The Lincoln House a kedysi patrilo maharadžovi z Wankaneru a predtým, ako bolo v roku 2015 predané spoločnosti Poonawalla za ohromných 120 miliónov dolárov, bolo využívané ako konzulát USA. Adar v rozhovore pre noviny Financial Times neskrýval svoj obdiv voči tomuto sídlu. „V Londýne môžete vidieť veľa týchto typov nehnuteľností, ale v Indii už roky nič také neexistuje.Má miesto, má históriu, má veľkosť, takže to stálo za tie peniaze.“

Obr

Žrebčín

Keďže rodina Poonawalla patrí k najvýznamnejším chovateľom koní v krajine, v Pune vlastní majestátny žrebčín s rozlohou 24 hektárov. Čerešničkou na torte je však ich pompézny dvojpodlažný bungalov, ktorý v roku 2015 zrekonštruovala manželka Natasha s pomocou interiérovej návrhárky Sussanne Khan. Dámy v rámci kompletnej rekonštrukcie pridali niekoľko miestností, svieže záhrady s exotickými rastlinami a úchvatnou 16 metrovou zimnou záhradou s priesvitným stropom a lustrom v štýle art deco.

Podľa magazínu Architectural Digest India sa môže statok popýšiť jazdeckými motívmi a ručne vyrobenými sedlami, ako aj športovým umením a pamiatkami z pretekov. Žrebčín počas svojej návštevy Indie v novembri 2013 navštívili aj princ Charles a vojvodkyňa z Cornwallu.

Londýn volá

Mimo Indie vlastní rodina Poonawalla ďalšie sídlo o rozlohe 25 000 metrov štvorcových v prestížnej londýnskej štvrti Mayfair. Podľa správ Business Standard si nedávno prenajali exkluzívny majetok za mastných 69 000 dolárov týždenne. Adar v roku 2016 prezradil agentúre Bloomberg, že „Británia je určite miesto, kde by som chcel mať svoj druhý domov.“

Zdroj: EconomicTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.