Luxusná značka HYT a jej limitovaná edícia hodiniek v hodnote $58 000

Hydromechanické hodinky značky HYT sú na webovej stránke maloobchodníka Mr Porter dostupné od septembra minulého roka.

V hodinárskom svete nie sú limitované kolekcie hodiniek ojedinelým javom, nakoľko svojim producentom pomáhajú vytvoriť dojem vzácnosti vyrábaných produktov. Avšak limitovaná edícia, z ktorej sa vyrobí iba päť kusov navrhnutého produktu, je rozhodne viac než unikátna.

Model HYT H1.0 x Mr Porter, limitovaná edícia automatických hodiniek s puzdrom s priemerom 48.8mm, z chirurgickej ocele a silikónovým remienkom.

Takýto model, vytvorený špeciálne pre spoločnosť Mr Porter, bol nedávno predstavený na webovej stránke maloobchodnej platformy. Rovnako ako aj ostatné hydromechanické hodinky značky HYT sú založené na hybridnej technológii. Okrem klasických mechanických pvkov tak obsahujú aj tekutinu nahromadenú v kapilárach, ktorá slúži ako ukazovateľ plynutia času.

Ako výkonný riaditeľ spoločnosti HYT Watches, Grégory Dourde uviedol: „Model hodiniek H1.0 x Mr Porter odráža základné presvedčenie spoločnosti, ktoré tkvie v dynamickej kooperácii. V danom modeli je táto myšlienka vyjadrená spoluprácou mechaniky a práce tekutín.“

Súvisiace: Nová limitovaná edícia hodiniek od HYT využíva tekutinou naplnenú lebku na to, aby Vám povedala, koľko je hodín

Tento model z chirurgickej ocele je vyrábaný so silikónovým remienkom v čiernej farbe, pričom taktiež obsahuje titánovú sponu a titánové puzdro s priemerom 48,8mm. Na hodinky bol aplikovaný čierny DLC náter so saténovou povrchovou úpravou, ktorú len o to viac akcentujú prvky červenej farby nachádzajúce sa na ciferníku a bočnej strane puzdra. Daný model dokonca disponuje aj luminiscenčným osvetlením typu Super-LumiNova, vďaka ktorému sú čísla označujúce hodiny, minútová ručička a ďalšie ukazovatele na ciferníku, dobre viditeľné aj v tme.

Model HYT H1.0 x Mr Porter, limitovaná edícia automatických hodiniek s puzdrom s priemerom 48.8mm, z chirurgickej ocele a silikónovým remienkom.

Pod sklíčkom hodiniek, ktoré predstavuje klenutý zafírový kryštál, je možné vidieť pohyb piestu a sklenené kapiláry. Jedna z nich obsahuje čierne tekuté farbivo okolo každého ukazovateľa, čím indikuje uplynutý čas a ďalšia kapilára s priehľadnou tekutinou zasa poukazuje na čas, ktorý ešte do konca dňa ostáva. Miesto, kde sa tekutiny stretávajú, označuje prítomný moment. Pre zistenie dodatočných údajov o čase je potrebné pozrieť sa na ciferník hodiniek, ktorý ukazuje minúty a sekundy. Je pritom potrebné podotknúť, že tento úchvatný model disponuje až 65-hodinovou rezervou chodu.

Vzhľadom na komplikovanosť modelu vytvorila švajčiarska značka sídliaca v Neuchâtel aj detailný návod na jeho použitie.

Môžete si ich kúpiť na stránke MrPorter.

Zdroj:Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.