Luxusná vyhliadková jachta vyrobená z recyklovaného hliníka a plastových fliaš

Luxusná jachta od spoločnosti Arksen.

Privítajme udržateľnosť na mori. Anglická spoločnosť Arksen uviedla novú vyhliadkovú jachtu, ktorá by mala vyplávať na jar roku 2020 a je kombináciou technológie a environmentálneho blaha.

Propagovaný ako prvé vyhliadkové plavidlo so strechou Arksen 85, tiež nazývaný ako „Project Ocean“, sa začal vyrábať spoločnosťou Wight Shipyard v Spojenom kráľovstve a mal by po prvý krát vyplávať o dva roky. Ekologická, takmer 26 metrov vysoká jachta sa vyrába z recyklovaného hliníka a plastových fliaš,  je predurčená na dobrodružstvá bez použitia elektrickej energie, plynu alebo vody, a prináša prelom v lodnom dizajne.

Plavidlo disponuje štyrmi kajutami s kapacitou 12 pasažierov a hlavným apartmánom s viacúčelovou knižnicou, pracovňou, kinom a detskou kajutou. Jachta sa pýši priemernou rýchlosťou 9-11 uzlov, maximálna rýchlosť dosahuje 14 uzlov s dojazdom až do 13 000 km. Solárny ohrev s výkonnosťou 7kW vygeneruje bezuhlíkovú elektrickú energiu na podporu vykurovacích a ventilačných systémov na palube.

Tom Humphreys, spolumajiteľ spoločnosti Humphreys Yacht Design (pomáhal vytvárať vzhľad exteriéru a námornícku architektúru jachty) povedal: „Zameranie spoločnosti Arksen na výskum a pochopenie nášho vplyvu na životné prostredie bude neoceniteľné, najmá v pomoci pretvárania rozvoja výroby rekreačných lodí v sektore motorových jácht.“ Neskôr dodal: „Efektívny dizajn, udržateľné technológie a možnosti flotily Arksen na veľké vzdialenosti sú v súčasnosti dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Myslíme si, že je to fascinujúce, keďže sa jedná o správny produkt v správny čas.“

Súvisiace: Nový model superjachty predstavuje unikátny koncept so zabudovaným skleneným átriom vo svojom strede

Project Ocean sa vyznačuje hybridným systémom riadenia energie, ktorý je kontrolovaný technológiou Praxis Automation Technology. Superjachta skonštruovaná za 18 mesiacov bude po dokončení používaná na vykonanie výskumných a ochranných projektov prostredníctvom nadácie Arksen. Námornícke dobrodružstvá už nemôžu byť lepšie.

Zdroj: Super Yacht Times

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.