Luxusná reštaurácia Eleven Madison Park varí pre pracovníkov v prvej línií a Newyorčanov v núdzi

Jedlo doručia nemocniciam a komunitným centrám v piatich mestských častiach.

Šéfkuchár Daniel Humm sa nevzdal, aj keď reštauračný biznis je zničený vírusom Covid-19. Po získaní finančných prostriedkov vo výške 50 000 dolárov pre zamestnancov reštaurácie postihnutých pandémiou, začal šéfkuchár ocenený Michelinskou hviezdou variť tisíce jedál denne, aby nakŕmil Newyorčanov v núdzi.

Humm, ktorý riadi sieť reštaurácií Make It Nice, premenil korunný klenot svojho impéria, newyorskú reštauráciu Eleven Madison Park, na miesto, kde môžu prísť poskytovatelia stravovacích služieb pripravovať a skladovať svoje jedlá.

Šéfkuchár vo vyhlásení uviedol „Najdôležitejšia vec, ktorú môže ktokoľvek z nás urobiť, je nájsť spôsoby, ako podporiť zdravotníckych pracovníkov v prvej línii boja s koronavírusom a tých, ktorí sa snažia epidémiu prežiť.”

Eleven Madison Park, ktorá bola v roku 2017 vymenovaná za najlepšiu reštauráciu na svete a môže sa pochváliť tromi Michelinskými hviezdami, bola zatvorená, keďže mesto v polovici marca zakázalo stravovanie v reštauráciách a baroch. V súčanosti pripravuje viac ako 2 000 jedál denne pre zdravotnícky personál a znevýhodnených Newyorčanov.

Jedáleň v reštaurácií Eleven Madison Park.

Šéfkuchár nie je vo svojom úsilí sám. Humm sa spojil s neziskovou organizáciou Rethink Food a spoločnosťou American Express so sídlom v New Yorku s cieľom distribuovať jedlo. Bývalí zamestnanci Eleven Madison Park budú pracovať v tímoch po troch v rôznych kuchyniach reštaurácie, čo umožní viacerým skupinám pracovať súčasne.

Spoločnosť Rethink Food potom doručí jedlo do nemocníc a do komunitných centier v piatich mestských častiach. Šéfkuchár uviedol: ”Sme vďační za to, že táto spolupráca umožní kuchárom Eleven Madison Park prispieť v boji s koronavírusom tak významným spôsobom.”

Súvisiace:
Tisícky amerických hotelov dnes poskytujú útočisko zdravotníckym pracovníkom
Ako miliardári a majitelia basketbalových klubov pomáhajú zamestnanom v čase koronavírusu?

Nedávne štatistiky zverejnené úradníkmi verejného zdravotníctva v New Yorku naznačujú, že smrtiaci vírus najviac zasahuje ľudí v oblastiach s nízkymi príjmami. Okrem toho, miesta kde sa bezplatne vydáva jedlo bezdomovcom v celom meste zatvorili z dôvodu obáv zo šírenia vírusu Covid-19. Aby sa zabránilo nedostatku potravín, reštaurácie a organizácie ako je Rethink, svoje úsilie zvýšili, aby pomohli viacerým ľuďom v núdzi.

Okrem iniciatívy Eleven Madison Park, aj organizácia Rethink spustila program na podporu reštaurácií, ktorý umožňuje až 30 reštauráciam získať 40 000 dolárov na to, aby otvorili a distribuovali jedlo ľudom v núdzi.

Humm nakoniec poznamenal: ”Toto je mimoriadne ťažký moment pre New York. Tento program dal nášmu tímu šancu nielen pomôcť ľuďom, ale aj robiť to, čo majú radi – variť. Preto sme tu. Aj keď väčšina z nás nemá kuchárske skúsenosti, ktoré sú hodné takejto reštaurácie, stále existuje veľa spôsobov, ako pomôcť.“

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.