Londýn bude mať prvý strešný bazén s panoramatickým výhľadom

Ak ste fanúšikom plávania a adrenalínu, v Londýne sa Vám čoskoro naskytne príležitosť odniesť si domov jedinečný zážitok. Do pohybu sa totiž dali plány na vybudovanie strešného prelivového bazéna s 360-stupňovým výhľadom na panorámu britského hlavného mesta.

Spoločnosť Compass Pools predstavila verejnosti dizajn bazénu s celkovým objemom 600 000 litrov, ktorý bude umiestnený na samom vrchole 55-poschodovej budovy s ​​názvom Infinity London. Dizajnéri tvrdia, že tento koncept sa pýši svetovým prvenstvom vo svojej kategórii a plánovaný projekt opisujú ako „jedinú budovu na svete, ktorá zahŕňa prelivový bazén s 360-stupňovým výhľadom“.

Bazén bude vyrobený z liateho akrylu a bude mať priehľadné steny a podlahu, takže návštevníci pod ním budú môcť sledovať plavcov užívajúcich si vodu nad ulicami Londýna.

S cieľom zachovať neporušený výhľad k bazénu, nebudú viesť žiadne schody po vonkajšej strane budovy, no miesto toho tu bude prítomné točité schodisko, ktoré bude rotovať a vystupovať na strechu skrz samotnú vodu, vďaka čomu budú mať odvážni plavci priamy prístup do bazéna.

Dizajnéri si zaumienili, že bazén bude v noci žiariť ako „pochodeň posiata drahými kameňmi“, keďže celá budova bude osvetlená sériou svetiel.

Bazén bude vyrobený z liateho akrylu s priehľadnou podlahou a stenami.

Alex Kemsley, dizajnér bazénov a technický riaditeľ spoločnosti Compass Pools, vysvetlil: „Pri navrhovaní tejto budovy sme čelili niekoľkým veľkým technickým výzvam, z ktorých najväčšou bol spôsob, ako najvhodnejšie zabezpečiť prístup do bazéna. Riešenie je založené na dverách používaných v ponorkách v kombinácii s rotujúcim točitým schodiskom, ktoré sa vysúva z dna bazéna vždy, keď sa niekto chce dostať dnu alebo von. Jedná sa o absolútne špičkovú technológiu v rámci dizajnu bazénov a stavieb vôbec, tak trochu s nádychom atmosféry Jamesa Bonda.“

Súvisiace: Čína vybudovala najvyšší umelo vytvorený vodopád na svete, ktorý vyviera z mrakodrapu

Bazén bude okrem toho vybavený vstavaným anemometrom na monitorovanie rýchlosti vetra a bude prepojený s počítačom spravovaným systémom riadenia budov, ktorý bude regulovať teplotu bazéna a zaisťovať, aby sa voda nevylievala na ulice okolo budovy. Voda v bazéne bude ohrievaná odpadovou energiou z klimatizačného systému budovy.

Dizajnéri projektu tiež plánujú, že niekoľko najvyšších poschodí mrakodrapu bezprostredne pod unikátnym bazénom bude obývať luxusný päťhviezdičkový hotel.

Keď budú schválení partneri a dodávatelia tohto developerského projektu, výstavba bazéna by sa mohla začať už v roku 2020.

Zdroj: Fortune, CNN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.