Liber Pater sa čoskoro pustí do predaja najdrahšieho vína na svete

Ak príde na drahé vína, medzi favoritov určite patrí Burgundské víno. Ukázalo sa však, že aj keď sa táto luxusná značka uchádza o titul najdrahšieho vína na svete, jej konkurencia v podobe výrobcu Bordeaux, ktorý v roku 2015 odhalil ich exkluzívnu edíciu vín, stále rastie. Hovoríme o najnovšej edícii spoločnosti Liber Pater, ktorá bola na trh uvedená v cene 34 000 dolárov za fľašu.

Producent špeciálneho vína z Bordeaux, ktorý sa nachádza v meste Graves, údajne z tohto ročníka vyrobil len 550 fliaš vína. Len 240 z nich bude v septembri tohto roku ponúknutých na predaj, pričom každý exportný trh bude môcť získať maximálne 18 fliaš. Limitovaná produkcia a jedinečné umiestnenie robia z Liber Pater jedno z najobľúbenejších vín na trhu.

Súvisiace:
Mýty o pohároch na víno
Pozrite sa do najväčšej vínnej pivnice sveta dlhej 240 km

Ako uviedol výrobca, toto špeciálne víno sa vyrába použitím pôvodných odrôd z Bordeaux, vrátane Castets, Tarney-Coulant a Pardotte, ktoré sa pestujú na neštepených viničoch. Než sa naplní do fľašiek, dozrieva v keramických amfórach. Zakladateľ Loïc Pasquet vo svojom vyhlásení uviedol, že rok 2015 bude prvým ročníkom pôvodného hrozna z neštepených viníc. Bude označené ako “Vin de France”, aj keď jeho odroda a technika, ktorou bolo vytvorené, francúzskymi orgánmi (INAO) neboli povolené.

Zdroj: TheDrinksBusiness

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.