LeBron James je taktiež zberateľom luxusných hodiniek

LeBron je konečne späť a práve preto sme sa rozhodli ponoriť sa do jeho zbierky hodiniek. Známy LeBron je typom hráča, ktorý zo súčasnej éry bezpozičného basketbalu vytvára reálnu možnosť.

Predstavuje fantastickú super hviezdu, ktorá dokáže všetko. Nikto pritom nerozumie dôležitosti vyrovnaného prístupu tak, ako práve James. Skóruje, keď je to potrebné, blokuje protihráča na požiadanie a bez problémov nahráva osamotenému spoluhráčovi v rohu ihriska. Táto filozofia sa pritom prejavuje aj v prípade jeho hodinárskej zbierky. Zatiaľ čo niektorí ľudia (samozrejme s dostatočnými finančnými prostriedkami) sa zameriavajú na zbieranie výhradne jednej značky, jedného typu, či dokonca jediného modelu hodiniek, James disponuje nesmierne rozmanitým arzenálom hodiniek vhodných pre každý prípad.

LeBron je jednoducho modelovým príkladom zberateľa, ktorý má vo svojej zbierke typ hodiniek vhodný pre každú udalosť a príležitosť. Aj keď len ťažko by si mohol človek zakúpiť navlas rovnaké hodinky, aké nosieva James na svojom zápästí, je zrejmé, že nasledovanie jeho príkladu je zaručeným receptom na úspech. S návratom basketbalovej súťaže NBA (a taktiež LeBrona) sme si preto nemohli odpustiť preskúmanie hviezdnej kolekcie hodiniek, ktorú si vyskladal najlepší aktívny hráč basketbalu súčasnosti.

Každodenný grál: Model Nautilus značky Patek Philippe

Každá zbierka potrebuje svoj dobrý základ. Neexistuje pritom vyhľadávanejší model hodiniek na každodenné nosenie ako práve model Nautilus od značky Patek Philippe.

Vytvorený v polovici 70. rokov 20. storočia predstavoval vstupenku značky do sveta každodenných hodiniek. Pôvodne sa vyrábal z chirurgickej ocele, aby dokázal bez problémov zvládať nástrahy každodenného života. Hodinky Nautilus sa navyše stali prvým modelom značky, ktorý bolo možné zladiť nielen s obyčajným tričkom, no rovnako aj s večerným smokingom. James tejto flexibilite prináležiacej modelu maximálne rozumie: jeho Nautilus bol totižto vyrobený v zlatom prevedení a (na rozdiel od modelu vyobrazeného na fotografii) je vykladaný diamantmi.

Súvisiace: Čo si vyžadujú ciferníky luxusných hodiniek za $100 000

Športové hodinky: Model od značky Richard Mille

Žiaden vysokovýkonný športovec roka 2020 nemá všetko, ak nedisponuje aj podobne výkonnými hodinkami. No ešte pred tým, než sa na scéne objavila značka Richard Mille, vyzerali športové hodinky do značnej miery rovnako, ako aj tie na každodenné nosenie. Príkladom toho sú hodinky Jager LeCoultre Reverso s puzdrom preklápajúcim sa do svojej oceľovej podoby pre hráčov póla, či hodinky Rolex Daytona a Omega Speedmaster, ktoré boli skonštruované pre milovníkov pretekov.

Hodinky značky Richard Mille však majú premyslené komplet všetko – od hladkého gumového remienku až po pohyby, ktoré majú bez problémov zvládnuť akékoľvek prirodzené nárazy spôsobené hraním tenisu, golfu, či futbalu. Najpopulárnejším z celej kolekcie značky je pritom model RM 11-03. Ide o unikátny pretekársky model s ciferníkom v podobe palubnej dosky najmodernejšieho vozidla.

Model RM 11-03 s názvom „Jean Todt“ od značky Richard Mille

Len ťažko by sme mohli nájsť lepšiu recenziu značky ako tú, ktorá hovorí, že v podstate každá celebrita si po zakúpení jedného modelu hodiniek zakúpi hneď ďalší a následne ešte jeden. Vyvoleným modelom LeBrona sa stal model RM 11-03 vo farebnom prevedení. Kremeňové puzdro tohto modelu je vytvorené za využitia inovačnej technológie „tenkej vrstvy“ a navyše môže byť napustené tými najrôznejšími farbami (vďaka čomu je možné docieliť aj ich cukríkový vzhľad ).Vyobrazený model zafírových hodiniek nesie názov „Jean Todt“. Je teda zrejmé, že bol pomenovaný po bývalom pretekárovi a rovnako aj bývalom výkonnom riaditeľovi talianskej automobilovej značky Ferrari.

Elegantné hodinky: Model 6102R značky Patek Philippe

LeBronov harmonogram netvoria výhradne NBA zápasy a prechody predzápasovými tunelmi. Jeho povinnosťou je zúčastňovať sa aj rôznych odovzdávaní cien, luxusných večerí s malými porciami syrových gougères, servírovanými na podnosoch a taktiež sa zúčastňovať aj stále väčšieho počtu galavečerov, než akých sa musí zúčastňovať súčasný senátor Spojených štátov. Dokonca aj jeho bežné stravovanie vo fast foodoch musí mať o niečo vyššiu úroveň.

Práve pre takéto príležitosti disponuje James modelom hodiniek 6102R od značky Patek Philippe, ktorý je jedným z tých najohromujúcejších elegantných modelov sveta. Práve tieto hodinky navyše dôkladne sledujú všetko to, čo sa deje na nočnej oblohe nad našimi hlavami. Ich ciferník dokáže vykresliť jednak presné rozloženie hviezd (pri pohľade na oblohu zo severnej pologule), tak aj jednotlivé mesačné fázy, ktoré „obiehajú“ okolo neho.

Totálna klasika: Kolekcia značky Rolex s označením Day-Date

Len nedávno zverejnil James fotografiu zachytávajúcu jeho zbierku tenisiek. Popisom „Ďalší deň v sladkom svete zmrzlinárskej a cukrárenskej značky Baskin Robbins “ narážal na obrovskú rozmanitosť až 31 „príchutí“ svojich jednotlivých kúskov. Pohľad na masívny zástup hodiniek z kolekcie Day-Date pritom vyvoláva rovnaké pocity.

V zbierke sa totižto nachádzajú hodinky s masívnymi diamantami, s pestrofarebnými ciferníkmi, hodinky z ružového zlata a platiny, či s arabskými číslicami vyobrazenými na ciferníku. Model hodiniek známy pod názvom „President“ (ktorý poukazuje na fakt, že vo svete existuje už od času, kedy ich na zápästí nosieval sám Lyndon B. Johnson) sa však na Jamesovej ruke vyníma tak, že by mu skôr pristalo pomenovanie „Kráľ“.

Súvisiace: Investovanie do klasických hodiniek sa oplatí

Bonus: Hodinky vytvorené priamo pre vás: Model Audemars Piguet Royal Oak Offshore „LeBron James“

Pre väčšinu ľudí sú hodinky niečím, čo sa v priebehu času stane ich osobitým vlastníctvom. Vyplýva to či už z vygravírovaného nápisu na ich zadnej časti alebo zo zárezu, ktorý im spôsobilo divoké obíjanie (alebo to je výhradne Bronova záležitosť?). James je chlapíkom, ktorý je zvyknutý vlastniť predmety vytvárané priamo na mieru a výhradne pre neho.

Príkladom toho sú jeho typické tenisky alebo vyobrazené hodinky, ktoré boli vytvorené spojením kolekcie Royal Oak Offshore a značky Audemars Piguet v roku 2013. Na rozdiel od mnohých spoluprác športovca so značkou, však výsledok neobsahuje ani jednu farbu akéhokoľvek Jamesovho tímu. Rovnako nezahŕňa ani jeden basketbalový odkaz, či referenciu. Kombinácia sivej farby a ružového zlata je preto pomerne nezvyčajná. Nie je však zarážajúca, nakoľko je rozhodnutím človeka, ktorý právom rozhodovať jednoznačne disponuje.

Zdroj: Yahoo, Newdesigners

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.