Lamborghini opätovne otvára továreň na výrobu chirurgických masiek a lekárskych štítov

V posledných niekoľkých týždňoch z dôvodu pandémie koronavírusu nastali rozsiahle obmedzenia po celom svete, keďže rýchlosť jej šírenia sa drasticky zvyšovala. Taliansko je aj naďalej najviac postihnuté a čelí najväčšiemu počtu úmrtí. Celý zdravotný systém krajiny čelí rozsiahlemu kolapsu, keďže v boji proti koronavírusu je akútny nedostatok zdravotníckych pomôcok. Počas tohto mimoriadne ťažkého obdobia, automobilka Lamborghini oznámila, že niektoré časti jej výrobného závodu v regióne Sant’Agata Bolognese, opätovne využije na výrobu chirurgických masiek a ochranných lekárskych štítov. Výrobné zariadenie talianskej automobilky spadá priamo do centra ohniska a plánuje poskytnúť zdravotnícke potreby nemocnici Sant’Orsola-Malpighi v Bologni, ktorá bojuje proti pandémii Covid-19.

Stefano Domenicali, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Automobili Lamborghini, uviedol: „Počas mimoriadnej situácie, akou je táto, cítime potrebu konkrétnej pomoci. Preto sme sa rozhodli podporiť nemocnicu Sant’Orsola-Malpighi, s ktorou sme roky spolupracovali a to prostredníctvom profesionálneho poradenstva pri propagácii programov na ochranu zdravia našich zamestnancov, ako aj vo výskumných projektoch. Tento súboj vyhráme spoločnou prácou a podporíme aj tých, ktorí sú každý deň v popredí boja proti tejto pandémii.“

Podľa oficiálnej tlačovej správy spoločnosti Lamborghini, v továrni na čalúnenie vysokokvalifikovaní technici budú vyrábať 1 000 masiek denne, zatiaľ čo ľudia v oddelení výskumu a vývoja budú používať 3D tlačiarne závodu na výrobu uhlíkových vlákien 200 tvárových štítov denne. Oddelenie lekárskych a chirurgických vied pomôcky otestuje skôr, ako sa dostanú do miestnej nemocnice.

Súvisiace: Dior a Givenchy prechádzajú od výroby parfumov k dezinfekčným prostriedkom na ruky

Pred niekoľkými týždňami bola automobilka v rámci opatrení na zablokovanie krajiny úplne zatvorená. Nie sú k dipozícií žiadne informácie, kedy Lamborghini obnoví výrobu automobilov.

Medzitým spoločnosť Lamborghini každý večer rozsvieti budovy ústredia v Sant’Agata Bolognese farbami talianskej vlajky ako znak jednoty a podpory talianskeho boja proti koronavírusu.

Zdroj: BBC

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.