Kto v skutočnosti kúpil najdrahší automobil na svete?

Najdrahší automobil na svete – La Voiture Noire.

Na marcovom autosalóne v Ženeve zažil svoj debut jedinečný čierny automobil La Voiture Noire od značky Bugatti, ktorý sa stal okamžitou senzáciou. Španielske športové noviny s názvom Marca dokonca zverejnili správu o tom, že novým majiteľom tohto skvostu sa stala futbalová hviezda Cristiano Ronaldo, ktorý za „Čierne auto“ údajne zaplatil 12,5 milióna dolárov.

Stephan Winkelmann, generálny riaditeľ spoločnosti Bugatti, však poznamenal, že vozidlo bolo predané už pred jeho oficiálnym odhalením na autosalóne, pričom ale odmietol zverejniť totožnosť kupujúceho. Winkelmann povedal: „Je iba jedno a už nikdy nebude vyrobené ďalšie. S hrdosťou môžem potvrdiť, že sa predalo za 16,7 milióna eur.“

Jediným problémom je fakt, že šťastným kupujúcim v skutočnosti nebol Ronaldo. Jeho hovorca uviedol: „Správa v novinách nebola pravdivá. Ronaldo auto nekupoval.“

Musíme však pripustiť, že nepravdivá správa v podstate vôbec nebola nepravdepodobná. Portugalský útočník je totiž známy svojím vrúcnym vzťahom k drahým športovým autám, vrátane práve značky Bugatti. Vo svojej garáži má momentálne prinajmenšom 19 luxusných vozidiel, medzi ktorými sa nachádzajú modely ako Bugatti Veyron, Bugatti Chiron, Bentley Continental GTC, Bentley GT Speed, Ferrari 599 GTB Fiorano, Ferrari 599 GTO, Ferrari F430, Porsche 911 Carrera 2S, Audi R8, Audi RS6, Lamborghini Aventador LP 700-4 a Rolls-Royce Phantom. Do svojej úžasnej zbierky investoval už viac než 7 miliónov dolárov a jeho vkus je naozaj vyberaný.

Súvisiace:
Bugatti La Voiture Noire za $12,5 milióna je najdrahším automobilom na svete
Riaditeľ značky Bugatti prezradil, kto si kupuje superautá za $ 3 milióny

Aukcia vozidla La Voiture Noire bola utajenou udalosťou, o ktorej boli údajne informovaní iba najexkluzívnejší zákazníci značky Bugatti. Práve z tohto dôvodu nie je známe, kto v skutočnosti vydražil unikátne auto. Na verejnosti sa však objavili správy o tom, že vozidlo vybavené osemlitrovým W16 motorom s turbodúchadlom získal Ferdinand Piech, bývalý predseda skupiny Volkswagen Group, ktorý v súčasnosti vlastní značku Bugatti. Obrovským fanúšikom francúzskeho výrobcu športových automobilov je aj boxer Floyd Mayweather a v súvislosti s aukciou sa preto objavilo aj jeho meno. Jeho profil na Instagrame však naznačuje, že žiadne luxusné vozidlo si nekupuje v tichosti, čo znamená, že ak by sa naozaj stal novým majiteľom čierneho diabla, s najväčšou pravdepodobnosťou by sa s tým okamžite podelil s celým svetom.

Na odpoveď si možno budeme musieť počkať ešte niekoľko rokov. Model predstavený v Ženeve totiž zatiaľ nebol pojazdným a spoločnosť Bugatti bude potrebovať ešte nejaký čas na výrobu prevádzkyschopného vozidla. Tajomný majiteľ by mal dostať svoje La Voiture Noire v priebehu roka 2021, pričom snáď zverejní aj svoju identitu.

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.