Kryštálovo čisté: 5 hodiniek zo zafírového kryštálu so špičkovou technológiou

Nadčasové, priehľadné a rovnako tvrdé ako klince.

Kto potrebuje ľad, keď môžete mať kryštál? Nemusí sa to zdať ako najlepšia voľba materiálu v porovnaní s luxusnými drahokamami, ale hodinky zo zafírového kryštálu sú vyvrcholením hodinárskeho umenia, a vlastne aj úžasnou ukážkou, čo sa dá vytvoriť. Zafírový kryštál je hneď po diamante druhým najtvrdším vyskytujúcim sa materiálom na Zemi. To znamená, že na výrez a tvarovanie puzdra sa vyžadujú ručne vyrábané nástroje s diamantovými hrotmi. Dôsledný proces vyrezávania, obrábania a leštenia jedného kusu hodiniek ( trvá niekedy aj 200 a viac hodín ) je tak neistý a ťažký, že výrobcovia hodiniek môžu každý rok vyrobiť najviac tucet kusov.

Pre najvášnivejších zberateľov hodiniek je ešte väčším lákadlom 360 stupňový pohľad na úžasnú mechaniku predstavujúcu najvyššiu úroveň hodinárskeho remesla. Týchto päť značiek zameraných na budúcnosť, sú lídrami v hodinárstve 21. storočia.

Jacob & Co: Astronomia Ceramic Black

Spomedzi fascinujúcich hodinkových mechanizmov, ktoré stoja za prevedenie v zafírovom kryštáli, určite patrí model hodiniek Astronomia od značky Jacob & Co. Je to zmenšený mechanický vesmír pre Vaše zápästie, kde sa celé vnútorné usporiadanie hodiniek pohybuje po obvode puzdra a je viditeľné zo všetkých uhlov.

Hodinky obsahujú hodinový a minútový číselník otáčajúci sa každých 10 minút okolo stredovej osi, jednokarátový diamant s 288 fazetkami, ktoré sa otočia za 30 sekúnd okolo svojej osi, horčíkom nalakovaný glóbus, ktorý sa otočí za 30 sekúnd, gravitačný mechanizmus tourbillon otáčajúci sa v dvoch smeroch a patentovaný systém diferenciálnych prevodov. Aj keď Vám spomenuté funkcie hodiniek nie sú úplne jasné, ich úžasná veľkoleposť, poskladaná na pozadí aventurínu, nepotrebuje žiadne ďalšie vysvetlenie.

Bell a Ross: BR-X1 Chronograf Tourbillon Sapphire

Keď spoločnosť Bell & Ross v roku 2014 predstavila pôvodnú verziu tejto krásy, výrobca hodiniek preukázal, že je odhodlaný rozšíriť hranice za svoje letecké hodinky. Spoločnosť zaviedla do sveta najvyššej úrovne hodinárskeho remesla svoj model BR-X1 Tourbillon Chronograph, a najnovšia verzia prichádza v celozafírovo kryštálovom puzdre, ktoré zvýrazňuje mechanický pohyb a dodáva extra vizuálny efekt.

Bulgari: Špeciálne vydanie Tourbillon Saphir Gerald Genta

Neidentifikovaný lietajúci objekt alebo technika minulých storočí uchovaná pre budúcnosť? Zatiaľ, čo sú v spoločnosti Bulgari zvyknutí snívať o výtvoroch mimo nášho sveta, jeho hodinári predbehli samých seba už v roku 2016, keď predstavili tento 53 mm tourbillonový mechanický kúsok so zafírovými mostíkmi. Na svete je len jedna z 30 verzií zafírových kryštálových hodiniek potiahnutých DLC, ktorá je zaistená stĺpikmi Super-LumiNova, ktoré svietia ako vesmírne lúče. Nejakí záujemcovia?

Hublot: Big Bang Unico Perpetual Calendar Sapphire

Výrobca hodiniek Hublot, ktorý je známy vývojom vlastných špičkových materiálov, ponúka v porovnaní s väčšinou (ak nie so všetkými ostatnými značkami) najviac modelov hodiniek s puzdrom zo zafírového kryštálu. A to aj napriek tomu, že je ich výroba veľmi zložitá. Táto 45 mm verzia má tri hlavné komplikácie: chronograf, večný kalendár a fázy mesiaca. Pohyb je mechanický a povrch je z antracitu a ruténia. Aby sa ľahšie odčítal čas, hodinky majú veľkú bielu hodinovú a minútovú ručičku a červenú ručičku v tvare šípky na označenie chronografu.

Súvisiace: Hodinky Jaquet Droz obsahujú magický rybník s plávajúcimi kaprami a sú úžasné!

Girard-Perregaux: Quasar

Nový generálny riaditeľ Girard-Perregaux – Patrick Pruniaux, má misiu zmodernizovať 228-ročného výrobcu hodiniek. A tento 45 mm model Quasar je ukážkovým príkladom ich nového smeru. Zafírovo kryštálové puzdro zvýrazňuje preslávený 135-ročný pohyb trojitých zlatých mostov, ktorý je vyhotovený v titáne a potiahnutý čiernou PVD úpravou s rubínovými ložiskami. Vďaka ľahkej kombinácii zafírového kryštálu a titánu sú na zápästí rovnako ľahké ako sa zdajú na pohľad.

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.