Koncept 83-metrovej superjachty s dvomi vírivkami a bazénom s priehľadným dnom

Spoločnosť The A Group zhromaždila A-tím, ktorý vytvoril ich najnovší koncept superjachty. Toto monacké štúdio, založené v roku 1985 spoluzakladateľom spoločnosti Oceanco, Richardom Heinom, spojilo sily s nastupujúcim dizajnérom jácht Thibaudom Le Merdym a spoločne vytvorili projekt 83 metrov dlhej superjachty s menom Project Comète.

Thibaud začal na projekte Comète pracovať v roku 2017, v tomto istom roku získal ocenenie Mladý dizajnér roka udelované organizáciou BOAT International. Dnes vďaka pomoci riaditeľa Matta Pegruma môže Thibaud dotiahnuť svoj vysnívaný projekt do úspešného konca.

Tento projekt v zásade spája originálne nápady Thibauda s odbornými znalosťami spoločnosti The A Group. Plavidlo má dynamické a elegantné línie ako aj superštruktúru, ktorá prirodzene splýva s trupom lode. Výsledkom jeho veľkorysých proporcií je rozsiahly interiér s obytnými priestormi, ktoré plynulo prechádzajú do exteriéru.

Jachta má uctyhodných 83 metrov.

Hovorca spoločnosti The A Group prezrádza: “Comète by sa dal opísať ako prvý projekt, ktorý prináša vonkajšie priestory dnu a vnútorné von, a to vďaka svojmu revolučnému usporiadaniu.”

Dispozícia jachty poskytuje ubytovanie pre 12 hostí, plus 22-člennú posádku. Hlavný apartmán má vlastnú terasu s rozlohou 120 m² a s očarujúcim výhľadom na more. Okrem toho je na palube vonkajší krytý salón, ktorý zaberá 223 m², spa s výhľadom na prednú časť lode a dve vírivky. Skutočným pokladom je však bazén so skleneným dnom, ktorý na seba púta všetku pozornosť.

Vnútorné priestory jachty plynulo prechádzajú do exteriéru.

Štúdio dodáva: “Tento dizajn je výsledkom dokonalej rovnováhy medzi priestorom otvoreným voči okolitému prostrediu a rafinovanými čistými tvarmi.”

Je pochopiteľné, že Project Comète ponúka aj množstvo priestoru pre iné menšie plavidlá. Do garáže sa zmestia dve 10-metrové a jedno 7-metrové plavidlo a 8 vodných skútrov. Pokiaľ ide o pohon, jachta bude mať maximálnu rýchlosť 30 km/h a cestovnú rýchlosť 22km/h.
Pozrite si ďalšie fotky konceptu Project Comète:

Zdroj: Yahoo, MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.