Koncept 80-metrovej superjachty, ktorá má vlastné koncertné pódium

Charly Phitoussi začal uprostred pandémie Covidu-19 prostredníctvom svojho účtu Instagram @prestigeyachts ukazovať svetu najluxusnejšie plavidlá. Svojím sledovateľom tak poskytol aspoň malú možnosť úniku z reality. Tento parížsky tvorca obsahu so 230 000 sledovateľmi sa teraz rozhodol posunúť na vyššiu úroveň a navrhol si svoj vlastný “plávajúci palác“.

Phitoussi sa spojil s francúzskym jachtovým dizajnérom Julienom Cadrom a spoločne vytvorili koncept jachty, ktorú výstižne pomenovali Boss. Táto rýchlo sa presúvajúca jachta, ktorá je určená na plavbu po Stredozemnom mori, má elegantnú siluetu s čistými líniami a čelo podobné luku, ktorý pretína vlny.

Phitoussi prezradil, že sa nechal inšpirovať aj letectvom, čo by vysvetlovalo dve bočné krídla uprostred lode, ktoré slúžia ako slnečné paluby.

80-metrová jachta má tri veľké paluby, ktoré sú ideálne pre vonkajší pobyt na lodi. Hlavná paluba má plážový klub s dvomi veľkými dverami, ktoré pasažierom v prípade potreby umožňujú zaparkovať svoje vozidlá na lodi. Všade je dostatok priestoru, ktorý sa môže využiť ako kino alebo na súkromné koncerty, v závislosti od toho, či máte radi filmy alebo hudbu. Na tejto palube je aj jedna kabína pre hosťa.

Nekonečný bazén kaskádovito zostupuje z hornej paluby.

Horná paluba je vybavená barom a otvorenou jedálenskou zónou, z ktorej si môžete vychutnávať nerušený pohľad na more. (Tu nájdete aj spomínané slnečné paluby). Okrem toho sa tu nachádza aj uzavretá jedáleň a salón, plus zvyšné VIP hosťovské kabíny a hlavná spálňa.

Súvisiace:
Gigantická 110 metrová jachta Escape od spoločnosti Feadship
Tento koncept zlatej megajachty bol inšpirovaný Forrestom Gumpom a Freddiem Mercurym

Jedným z najžiarivejších prvkov tejto jachty je nekonečný bazén, ktorý zostupuje v kaskádach pozdĺž schodov z hornej paluby až k plošine na plávanie. Jachta Boss má tiež salónik pred kormidlovňou so špeciálnou vírivkou a priestorom pre dva vrtuľníky.

Phitoussi a Cadro by boli radi, keby jachta využívala na svoj pohon čistú energiu, ako napríklad vodík. Ako sami povedali, týmto konceptom chcú ľuďom spríjemniť toto náročné obdobie.“Naším cieľom bolo vytvoriť najlepší možný zážitok z plavby na jachte pre jej majiteľa ale aj hostí. Dúfam, že naši predplatitelia si vďaka nášmu projektu v týchto náročných časoch trochu zasnívajú.”

Zdroj: NYTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.