Koľko stoja najdrahšie sexuálne hračky sveta?

Kedysi téma sexuálnych hračiek bola tabu, no doba sa mení a prináša aj nové témy. V súčasnosti už to nie je také zvláštne rozprávať sa na tému sex a už vôbec nie o sexuálnych hračkách. Myšlienka vytvoriť jednu takú za cenu 1 milión dolárov by sa možno v minulosti zdala absurdná, priam až na smiech, no dnes je to celkom dosiahnuteľná realita. Skrátka, doba sa mení a s ňou aj postoje ľudí v spoločnosti.

Takto podobne zmýšľal aj austrálsky klenotník Colin Burn, ktorý sa nenechal odradiť od celkom kontroverzného nápadu a zrealizoval niečo, na čo by sa nie každý podujal. Ide o rekordne najdrahší vibrátor na svete. Vibrátor má aj svoje meno, volá sa Pearl Royale a je vyrobený z čistej platiny, čo je jeden z najvzácnejších kovov na svete, sedemdesiatich bielych karátových diamantov, nechýbajú ani ružové diamanty, či modrý zafír, ktorý je po zlate druhým najtvrdším kameňom a v neposlednom rade aj perla Južného mora a morské perly. Hodnota jedného vibrátora sa tak vyšplhala až na neuveriteľných 1,8 milióna dolárov a nájsť ho môžete v ACCA Gallery v Beverly Hills.

Vibrátor za miliónov dolárov“ navrhnutý austrálskym klenotníkom Colinom Burnom.

Burnov nápad, ktorý bol zo začiatku tak trochu utiahnutý za vlasy sa stal skutočnosťou a v súčasnosti je vnímaný ako luxusný výtvor z dielne klenotníka. Raz v jednom rozhovore povedal, že keď bol mladší, tak hračky tohto druhu nestáli za veľa, boli lacné a gýčové. Poznamenal: „Vibrátory sme poznali iba ako „manželské pomôcky“, … „Nevnímali sme ich ako niečo, po čom človek túži a čo mu prináša potešenie, ale iba ako nejaký nástroj.“

Ešte v roku 2003 v rozhovore počas jednej večere sa Colin Burn zamyslel, či by dokázal navrhnúť jednu takú sexuálnu hračku, ktorá by nebola len takým obyčajným vibrátorom, ale niečím exkluzívnejším. Spravil si prieskum trhu a dospel k záveru, že na výber nie sú žiadne také hračky, ktoré by on ako klenotník označil za luxusné. Burn uviedol: ”Toto bude moja výzva“ … „Navrhnúť luxusnú hračku pre dospelých. Mala by to byť špičková, vysoko kvalitná pomôcka aj pre tých najnáročnejších, vyrobená z pravého zlata a so skutočnými šperkmi.“

Už len pri pomyslení na hračky pre dospelých sa vynára mnoho otázok. Aj napriek tomu, že ich veľa ľudí ocení, je len otázne, či by si ich aj reálne kúpili a minuli za ne nekresťanské peniaze, pretože ide predsa len o sektor, ktorý nie je až tak preslávený. A možno aj kvôli tomu, že ide o celkom exkluzívny tovar, ktorý si nekúpi hocikto, Betony Vernon, americká umelkyňa vytvárajúca šperky v Paríži, pomenovala sexuálne hračky ako „erotické klenoty“. Jej tzv. „Masážny prsteň so siedmimi perlami“ stojí 1 900 dolárov a kúpiť si môžete buď striebornú verziu, zlatú s perlami alebo kombináciu striebra so zlatými perlovými korálikmi.

Betony Vernon, návrhárka firmy erotických šperkov so sídlom v Paríži.

Zákazníci, ktorí nevidia rozdiel medzi týmto prsteňom a obyčajným, by si mali prečítať tento popis: „Prsteň si nasaďte na prostredník ruky, ktorú používate, perly otočte smerom k vašej dlani a naplno sa ponorte do sveta vašej predohry.“

Burna najviac inšpirovali korunovačné šperky z celého sveta, čo chcel zakomponovať aj do svojho návrhu s označením “Pearl Royal”. Prostredníctvom luxusného vibrátora chcel v zákazníkovi vyvolať predstavu kráľovského zážitku. Britská značka Fornicouture, ktorú založil umelec AHH, sa chce tiež spoločnosti venovať.

„Fuji“, z jednej strany priesvitné, zakrivené dildo jantárovej farby (tiež zvané aj ako diletto) a z druhej strany 18 strapcový bič, stojí 1200 dolárov. Bič z klokanej kože predstavuje ručnú výrobu remeselníka, ktorý plietol aj pre anglickú kráľovnú. Meno toho, kto ho vyplietol, žiaľ nie je známe, no najpravdepodobnejšie to bude Swaine Adeney Brigg. Ide o 250 ročnú spoločnosť, ktorá už od roku 1750 vyrábala jazdecké rukavice a plietla biče pre kráľovskú rodinu.

Niekedy, aj keď sa to nezdá, je to dosť jednoduché, stačí iba napodobniť niečo, čo už existuje, ale vyrobiť to z 24-karátového zlata… Vibrátor INEZ od spoločnosti Lelo má rovnaký tvar, veľkosť a plní takmer rovnaké funkcie ako silikónové modely. Rozdiel je iba v cene, zatiaľ čo obyčajná silikónová hračka je cenovo dostupná pre všetkých, INEZ stojí 12 800 dolárov. Aj napriek vysokej cene je táto hračka známa a to vďaka Gwyneth Paltrow, ktorá zverejnila INEZ na svojej stránke v sekcii “Not So Basic Sex Toys” a tak vibrátor zožal svoj veľký úspech, no taktiež aj kritiku.

Vibrátor INEZ od spoločnosti Lelo je pokrytý 24-karátovým zlatom a stojí 12 800 dolárov.

Jeden z autorov časopisu Time Out uviedol: ”Pre tých, ktorí majú príliš zvedavých susedov je tu skvelá ponuka od spoločnosti Lelo, ktorá zákazníkom poskytuje diskrétne a bezplatné doručenie až domov, a tak vaši susedia nebudú mať ani tušenie, že zaspávate pomocou hračky, ktorú ste si práve prevzali, a za ktorú ste zaplatili asi toľko, koľko by vás vyšiel nový Hyundai Accent.“ Zdá sa, že táto sexuálna hračka si získala ozajstných fanúšikov. Jeden z recenzentov napísal: ”Keď si ho môžete dovoliť, tak potešenie, ktoré dosiahnete, stojí za každý jeden cent,” … „Čo môže byť ešte väčší luxus než zlaté dildo?“ napísal ďalší.

Pre niekoho je utrácanie peňazí za šperky, domáce potreby, oblečenie, dobré jedlo, či víno súčasťou života. Otázka znie, prečo by utrácanie na sexuálne hračky malo byť iné? Aktuálny trh pre dospelých vám ponúka všetko, po čom vaša „duša“ túži.

Zdroj: Fortune, NYTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.