Kolekcie na Jeseň 2019 prezentovali legendy zo sveta modelingu

V priebehu módnych prehliadok svetových značiek a ich kolekcií na Jeseň 2019 sme sa stretli s pozoruhodným trendom oživovania histórie – na módnych mólach sa totiž objavili modelky, ktoré boli hviezdami módneho neba v sedemdesiatych, osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch minulého storočia, ako aj legendami prvého desaťročia nového milénia. Tento trend vznikal po dobu niekoľkých uplynulých sezón, v rámci čoho sa na svetových mólach opäť ukázali mená ako napríklad Debra Shaw, Shalom Harlow, Gemma Ward, Laura Morgan a Sasha Pivovarova, ktoré nepochybne nadchli všetkých veteránov luxusnej módy.

Rovnako ako na prelome storočí, tak aj na konci dekády sa často dostavuje nostalgia. To platí aj v roku 2019, keď sa do popredia opätovne dostávajú módne trendy charakteristické napríklad pre 90. roky. Za zmienku stoja dizajnéri ako Donatella Versace, Marc Jacobs či Anna Sui, ktorí v rámci svojich najnovších kreácií poskytli fanúšikom moderný pohľad na tradičné kolekcie predminulého desaťročia.

Ďalším hitom nadchádzajúcej jesennej sezóny sa stal návrat k 80. rokom v podaní značiek Saint Laurent či Louis Vuitton, ale aj oživenie módy 70. rokov v kreatívnych dielňach značiek Celine a Michael Kors. Predstavitelia luxusných módnych domov a castingoví režiséri sa však neuspokojovali iba s pohľadom na módne kreácie dávno minulých období, ale veľkú pozornosť venovali aj výberu modeliek, ktoré symbolizovali módu danej doby. Svetu sa tak v roku 2019 prezentovali modelky, ktoré sa v minulosti objavovali na scéne v priebehu štyroch desaťročí.

O veľké finále sezóny sa pravdepodobne postaral Marc Jacobs – jeho prehliadku totiž uzavrela slávna modelka Christy Turlington, ktorá sa na móle objavila prvýkrát po prestávke dlhej celých 20 rokov. Rovnakým smerom sa ubral aj dizajnér Naeem Khan, ktorý sa inšpiroval svojím mentorom Halstonom a na módne mólo vypravil trojicu pôvodných modeliek tejto návrhárskej ikony v trblietavých striebristých šatách – skupina modeliek, ktoré Halstona nasledovali na každom kroku, sa nazývala ako „Halstonettes“.

Súvisiace:
8 najdôležitejších módnych trendov sezóny Jar 2019
Stella McCartney sa v kolekcii Jeseň 2019 pozrela na dlhodobú udržateľnosť

Ashley a Mary-Kate Olsen, zakladateľky značky The Row, spolupracovali s legendami modelingu 90. rokov už v minulosti a v nastolenom trende pokračovali aj v rámci svojej kolekcie Jeseň 2019. Na prehliadke značky Batsheva sa v publiku objavila Courtney Love, pričom po móle sa prešli Christina Ricci a Veronica Webb. Francúzska dizajnérka Marine Serre začala so svojím návratom do minulosti už počas prehliadok jarnej kolekcie a značka Balenciaga predstavila tváre, s ktorými sme sa na móle už dávno nestretli. Tommy Hilfiger a Zendaya sa zase postarali o jedinečnú spoluprácu, v rámci ktorej prezentovali zástup etablovaných modeliek tmavej pleti.

 

Zdroj: MSN, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.