Kolekcia Resort 2021 od značky Bottega Veneta

Kolekcia od značky Bottega Veneta.

Po dlhom virtuálnom náhľade na novú kolekciu módneho domu Bottega Veneta, zostávajú v popredí dve veci: posadnutosť Daniela Lee materiálmi a nezvyčajnými avantgardnými siluetami. Tieto dva inštinkty sa spojili do páru pozoruhodných nohavíc s extrémnou šírkou okolo lýtok z robustného materiálu, ktoré módny dom, Bottega Veneta, prirovnáva k “dickies” bavlne. Nohavice sú v rámci kolekcie, ktorá vznikla v tejto COVID-19 sezóne, najvýraznejším modelom.

Lee pochopil, že svet sa zmenil a s ním sa mení aj spôsob, akým sa chceme obliekať. Preto to pohodlie a bavlna, ako aj dôraz na prekvapivo domáce pleteniny, ktoré predstavujú posun v jeho myslení ohľadom všetkých strečových materiálov, ktoré využil vo svojej predošlej kolekcii. Lee objasňuje tento svoj krok: “V najtemnejších momentoch je kľúčom kreativita. Ide o to, vyrobiť oblečenie, ktoré nenájdete v iných obchodoch. Aký zmysel by to inak malo?”

Leeove objavenie siluety ho nasmerovalo niekoľkými smermi. Dlhé nohavice kombinuje so sakami šitými na mieru, so stiahnutým pásom a s V-strihom na chrbte, ktorý zdôrazňuje ich súmernosť. (V – ako Veneta – sa stal častým motívom a má podobný príťažlivý efekt ako zapínanie na klasickej kabelke). No popri tomto dôraze na prehnaný objem má Lee rád aj štíhly a „skrátený“ vzhľad žien, čo odzrkadľuje aj jeho model kompletu pleteného topu a rovnej sukne nad kolená, alebo úzke minišaty s výstrihom, ktorý sa už stal pre neho charakteristickým.

Tieto dlhonohé kúsky majú priamočiaru zmyselnosť, ktorá má potenciál ovplyvniť, keďže návrhári a ženy hľadajú inšpiráciu pre pokrízové obdobie. Lee však podráža v týchto modeloch zmyselnosť výraznými štýlovými a mladíckymi šnurovacími topánkami.

Súvisiace: Módna kolekcia značky Gucci Resort 2021

Ďalšia vec, ktorá v tejto kolekcii nezostane bez povšimnutia, je jej netradičná kombinácia vibrujúcich farieb. Lee skombinoval široké nefritové nohavice s červeným, pleteným tričkom, žltými špicatými topánkami a čokoládovo hnedou kabelkou. Potom je tu kabát áčkového strihu v odtieni fialiek, farby, ktorá sa objavuje aj na pletenom komplete sukne a svetra s výrazným stehom, ktoré skombinoval s koženými lodičkami vo farbe ružovej žuvačky a trblietavými opätkami.

Lee si očividne zaumienil, že túto zimu nebudeme chodiť celí v čiernom, hoci naša nálada práve neladí s jeho radostnou paletou farieb. Móda, vo svojej najpríťažlivejšej podobe, prináša potešenie, pretože maľuje budúcnosť, ktorá vyzerá sviežo a mlado. Ak sa Leeove hravé šaty s výraznou potlačou a taška z drevených koráliek, ktoré sa zvyknú používať ako poťah na sedadlách auta, stanú suvenírmi tejto podivnej lockdownovej sezóny, bude to preto, že sú to totemy návrhárskeho tímu, ktorý sa baví. A kto v tomto období nechce mať práve tej zábavy o čosi viac?

Zdroj: Top Fashion News

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.