Kolekcia Resort 2020 od značky Dsquared2

Dean a Dan Catenovci v rámci kolekcie Resort 2020 upustili od svojho drsného štýlu charakteristického čiernou kožou a zamerali sa na bohémskejší vzhľad plný šifónových tkanín a vzletných vrstvených šiat. Prečo táto zmena? Ich odpoveď znela: „Boli sme na dovolenke na Ibize.“ Táto dvojica návrhárov si nenechá ujsť žiadnu príležitosť na zábavu a dovolenka na exotickom ostrove im nepochybne priniesla dostatočnú inšpiráciu. Kvetinové motívy však v konečnom dôsledku predsa len vyvážili drsnejšími prvkami, ktoré majú tendenciu uprednostňovať vo svojej tvorbe. Ani napriek elegantným šatám by ste tak od ich najnovšej kolekcie nemali očakávať žiadnu prehnanú romantiku. V tejto súvislosti prezradili: „Je to skôr akýsi bohémsky motorkársky štýl.“ Aby ste o kolekcii získali lepšiu predstavu, spomeňte si napríklad na štýl postavy, ktorú vo filme „Bezstarostná jazda“ stvárnil herec Peter Fonda, prípadne atraktívne elegantný štýl 70. rokov prezentovaný vo filme „Charlieho anjeli“.

V rámci kolekcie sa objavilo mnoho modelov, ktoré predstavili kvetinové potlače na dlhých šifónových šatách s dlhými rukávmi a bohatými volánikmi. Rovnaké motívy a rovnaký vintage štýl sa zároveň objavil aj na mimoriadne krátkych minišatách, ako aj ľahkých blúzkach, ktoré boli nepochybne najatraktívnejšie v kombinácii s krátkymi šortkami z jemnej rifľoviny či s nohavicami s vysokým pásom.

Keď sa však akýkoľvek dizajnér snaží napodobniť štýl 70. rokov, kľúčovými sú šikovné detaily. Tými boli háčkované pončá, ktoré mali modelky zmyselne stiahnuté poniže pliec, ale tiež ručne pletené minišaty a topy, ktoré potešili každého zúčastneného pozorovateľa. Svoju úlohu samozrejme dokonale splnili aj pánske bundy vyrobené z mäkkého hnedého semišu, ktoré modelom sedeli ako uliate.

Catenovci skrátka vedia, ako skombinovať praktickosť a pôvab. Zatiaľ čo v rámci kolekcie Resort 2020 sa nesústredili v prehnanej miere na športový štýl, predsa len ponúkli svojim fanúšikom nové verzie klasického utilitárneho oblečenia v súlade s ich romanticko-atraktívnym zameraním. Dámska plátená bunda bola z vonkajšej strany vrstvená pásmi kvetinami posiatej bavlny voile, pričom rovnako elegantný motív sa opakoval aj na pánskej verzii tohto modelu. V nadchádzajúcej sezóne totiž bude platiť, že aj pánska móda sa prejaví rovnakými retro prvkami ako móda pre dámy, pričom obe pohlavia dostanú so svojím oblečením od týchto návrhárov aj extra dávku romantiky.

Rifle predvedené v tejto kolekcii boli charakteristické voľným a takmer bezstarostným strihom, boli zdobené kontrastnými prvkami a samozrejme im nechýbal vysoký pás. Rifľové a plátené bundy boli zase dekorované koženými intarziami v kombinácii s kvetinovými nášivkami, ktoré jednotlivým modelom dodávali jemnú a nonšalantnú atmosféru, čo bolo navyše zvýraznené aj jemnosťou semišových búnd bez podšívky. Štýl bohémskeho motorkára ešte nikdy nevyzeral takto atraktívne.

Zdroj: TheInpresion, WWD

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.