Kolekcia hodiniek RM 71-02 Automatic Tourbillon Talisman značky Richard Mille vracia na scénu 70. roky

Hodinky značky Richard Mille.

Hodinky značky Richard Mille sú v horologickom svete synonymom módnych a technických vychytávok a aj ich nedávna kolekcia s názvom RM 71-02 Automatic Tourbillon Talisman, ktorou sa značka pokúsila o návrat disko éry 70. rokov, zostáva verná tejto povesti.

Atraktívny žiarivý efekt luxusnej diskogule dosiahli kombináciou vzácnych minerálnych kameňov, konkrétne tsavoritov, spessartinov, ametystov, diamantov, spinelov, rubínov a zafírov. Dalo by sa čakať, že tento výbuch farieb nevytvorí nič iné ako chaos. No opak je pravdou, pretože kolekcia RM 71-02 Automatic Tourbillon Talisman mení neskrotnú energiu a surový pôvab 70. rokov na čosi nadčasovo a pozoruhodne esteticky príťažlivé.

Táto kolekcia je explóziou vzácnych kameňov uložených na náramku, púzdre, ciferníku, spone, korunke a dokonca aj na rotore. Jej autorkou je Cécile Guenat, kreatívna a vývojová riaditeľka spoločnosti Richard Mille a je dostupná v 7 modeloch, z ktorých sa každý líši usporiadaním kameňov, gravírovaním a stredovou dekoráciou 0,9 mm-hrubého ciferníka. Hodinky majú navyše aj pridruženú hodnotu, pretože každý kameň prináša svojmu nositeľovi inú energiu, napríklad hematit silu, malachit vnútornú rovnováhu, lapis lazuli sebavedomie, sugilit ochranu a ružový opál liečivú silu.

RM 71-02 Automatic Tourbillon Talisman.

V závislosti od modelu majú hodinky od 817 po 971 kameňov (Model Donna má 823 šperkov s 3,88 karátmi, model Gloria 967 šperkov s 5,26 karátmi, model Grace 964 šperkov s 5,05 karátmi, model Jane je zdobená 962 šperkami s 4,95 karátmi, model Jessica má 954 šperkov s 5,58 karátmi, model Liz 817 šperkov s 4,45 karátmi a model Paloma 892 šperkov s 5,79 karátmi).

Súvisiace:
Zo spolupráce značky Richard Mille a Pharrell Williams vznikli hodinky snov
Rafael Nadal a Richard Mille oslavujú 10 rokov spolupráce hodinkami za $1 milión

Každá z týchto spomínaných krások je poháňaná automatickým hodinárskym strojčekom tourbillon CRMT1, s rezervou chodu približne 50 hodín. Ich púzdro z bieleho zlata má rozmery 52,2mm x 34,4mm x 12,5mm. Vyrobených je 70 kusov. Tak čo, našli ste si už svoju favoritku?

Zdroj: RichardMille

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.