Kde sa aktuálne pije najdrahšia káva na svete

Veľká šálka Vášho obľúbeného café latte z miestnej kaviarne Starbucks pravdepodobne nie je tou najekonomickejšou záležitosťou. Vo väčšine prípadov sa však jedná o nevyhnutnú súčasť Vášho dňa. Veď kto by dokázal prežiť studené zahmlené ráno bez pravidelnej dávky kofeínu? Prirodzene, obrovské masy ľudí sú ochotné vymeniť ikonickú značku za lacnejšiu variantu. Populárna značka však disponuje atraktivitou, vďaka ktorej si udržiava existujúcich a neprestajne získava nových nadšencov.

Priemerná cena kávy značky Starbucks v Spojených štátoch predstavuje $ 2,95. To však nie je najdrahší nápoj, ktorý Vám táto spoločnosť dokáže poskytnúť. Keď sa bližšie prizriete analýze cien naprieč celým svetom, zistíte, že za kávu v USA zaplatíte omnoho menej ako vo väčšine ostatných krajín. Café latte v hrnčeku štandardnej veľkosti Vás bude vo Švajčiarsku stáť $ 5,76, pričom v Indii si za rovnakú kávu zaplatíte $ 7,99, v Thajsku $8,04 a vo Vietname $ 8,18. A to ste si mysleli, že míňate na kofeín priveľa.

Preteky o najdrahšie Starbucks latte však bezkonkurenčne vyhráva Rusko. Bežná cena jednej šálky tu dosahuje až $ 12,32. A to je skutočne veľa peňazí za jednu kávu. Keď sa najbližšie budete chcieť sťažovať, že káva vo vašom obľúbenom podniku Starbucks zdražela, spomeňte si na to, koľko si za rovnaký objem musia zaplatiť kofeínoví nadšenci v Rusku.

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.