Kde pracovali slávni ľudia predtým, ako sa stali hviezdami?

Clooney, Kayne West, Jackman.

Nie každá celebrita sa narodila do svetiel reflektorov. Pravdou je, že väčšina začala svoj život obyčajne a skôr, ako sa dostali na výslnie, mali úplne bežné zamestnanie. Poďte sa s nami pozrieť na deväť známych tvárí a práce, ktoré robili predtým, ako sa stali známymi.

Hugh Jackman bol učiteľom telesnej výchovy

Austrálsky herec Hugh Jackman začínal ako učiteľ telesnej výchovy vo Veľkej Británii.

Hugh Jackman patrí dnes k najväčším hollywoodskym hviezdam, aj vďaka stvárneniu postavy Wolverine vo filme X-Men a úlohám vo veľkoprodukčných filmoch ako Najväčší showman. Jeho život však nebol vždy taký hviezdny. Loganský herec začínal ako učiteľ telesnej výchovy na strednej škole Uppingham School v Anglicku.

Počas jedného z jeho rozhovorov na červenom koberci ho dokonca spovedal jeden z jeho bývalých žiakov Rollo Ross. Herec vtedy vtipne poznamenal: “Rollo, prepáč, ale ideme dozadu. Keďže som ťa učil na strednej telesnú, chcem vedieť, ako si teraz na tom po fyzickej stránke. Je to pre mňa veľmi dôležité.”

Súvisiace: 14 bohatých a mocných ľudí zdieľa svoj názor na úspech

Kanye West pracoval ako predavač v obchode Gap

Kanye West pracoval ako predavač v obchode Gap – dnes jeho módna značka Yeezy s touto americkou značkou oblečenia spolupracuje.

Predtým ako sa Kanye West stal úspešným rapperom, pracoval ako predavač v obchode s oblečením značky Gap. V texte jednej piesne z jeho debutového albumu The College Dropout sa dokonca priznáva, že z tohto obchodu zvykol kradnúť. Dnes však s touto americkou značkou spolupracuje a spoločne tvoria novú líniu oblečenia s názvom Yeezy Gap. Výsledok ich spolupráce by mal byť predstavený v druhej polovici tohto roka. Kanye v rozhovore pre magazín The Cut prezradil: “Rád by som bol Stevom Jobsom Gapu.”

Johnny Depp predával po telefóne guľôčkové perá

Johny Depp.

Nedávne škandály možno značne pošpinili lesk Johnnyho Deppa, no donedávna patril k najlepšie plateným hviezdam Hollywoodu.

Predtým, ako sa Depp presadil vo filmovom priemysle, živil sa predajom pier. Spomínajúc na svoju prvú skúsenosť v pracovnom svete v rozhovore pre časopis Hello priznal, že trávil celý deň „telefonovaním ľuďom, ktorí nechcú, aby ste im volali“ a dodal: „Nasadíš svoj najlepší falošný hlas a skúšaš im predať hrubé alebo dve guľôčkové perá s vytlačeným menom.”

Channing Tatum pracoval ako striptér

Channing Tatum vo filme Magic Mike XXL, ktorý bol vlastne napodobnením jeho skutočného života.

Channing Tatum síce vo filme Magic Mike striptéra hral, no čo mnohí nevedia je, že keď mal 19, jedným z nich aj skutočne bol. V roku 2010 v rozhovore pre austrálske noviny povedal, že by raz chcel natočiť film o svojich skúsenostiach ako striptéra.

Táto myšlienka viedla až k vzniku filmu Magic Mike. Herec z filmu Step Up zarobil ako striptér veľmi málo, čo potvrdil aj filmovému producentovi Reidovi Carolinovi, keď sa ho na to spýtal: “Bohužiaľ málo. Za to, čo som robil pre dolár…“

Bývalý americký prezident Barack Obama naberal zmrzlinu

Bývalý prezident Barack Obama si zničil svoje zápästie naberaním zmrzliny.

Bývalý americký prezident pracoval ako stredoškolák v zmrzlinárni spoločnosti Baskin-Robbins na Havaji. Obama sa o svoje skúsenosti zmienil na stránke LinkedIn: “Naberanie zmrzliny je ťažšie, ako vyzerá. Rady tvrdej zmrzliny dajú vášmu zápästiu zabrať.” Z tejto skúsenosti však podľa vlastných slov čerpá dodnes: „Moja prvá letná brigáda nebola práve ideálna, ale naučila ma niekoľko cenných lekcií. Zodpovednosti a tvrdej práci. Správnemu rozloženiu času stráveného v práci, s priateľmi, rodinou a v škole. “

Rachel McAdams pracovala tri roky v reštaurácii McDonald’s

Herečka Rachel McAdams sa nedostala ani k tomu, aby si dala v McDonalde hamburger. Priznala, že nepatrila k najefektívnejším zamestnancom.

Hviezda filmu Notebook dostala brigádu v reštaurácii s rýchlym občerstvením, keď mala 16 a pracovala tu tri roky. V rozhovore pre Huffington Post priznala, že nepatrila k najlepším zamestnancom: “Ani neviem, prečo si ma nechali. Som zasnívaná a pomalá, takže v podstate som len priateľsky zdravila ľudí pri vstupe do reštaurácie.”

Matt LeBlanc bol tesárom

Našťastie pre nás, hviezda seriálu Priatelia, Matt LeBlanc, si rýchlo uvedomil, že nechce byť navždy tesárom a dal sa na herectvo.

Matt LeBlanc prezradil britským novinám Daily Telegraph, že predtým, ako sa stal hviezdou seriálu Priatelia, chcel byť tesárom: “Chcel som byť tesárom. V našej rodine boli samí tesári, inštalatéri alebo klampiari. Naším mottom bolo, ak bolo niečo pokazené, ty to opravíš.” Ale časom si LeBlanc uvedomil, že to nie je pre neho – hlavne preto, že ho nebavila práca vonku. „Uvedomil som si, že nechcem celý život zabíjať klince do snehu v Novom Anglicku. Chcel som prácu vo vnútri, kde je možné pracovať v teple. To bola ambícia. “

Jim Carrey upratoval v továrni

Celá rodina herca Jima Carreyho pracovala v továrni.

Predtým, ako sa hviezda filmu Ace Ventura: Zvierací detektív, stala jedným z najúspešnejších hollywoodskych komediálnych hercov, strávil spolu so svojou rodinou istý čas upratovaním v sklade v Ontáriu po tom, čo jeho otec prišiel o miesto účtovníka.

Klan Carreyovcov zostal bez domova, a aby mali kde bývať, museli pracovať v továrni. Herec z filmu Maska nastupoval po škole na 8-hodinovú nočnú zmenu a drhol podlahy. To prirodzene viedlo k jeho únave a k zhoršeniu známok v škole, z ktorej napokon v 16-tich odišiel. Nakoniec všetko dobre dopadlo a dnes patrí k najbohatším komediálnym hercom na svete.

Súvisiace: 10 kľúčových manažérskych princípov Johna D. Rockefellera

George Clooney bol podomový poisťovací agent

George Clooney kedysi predával topánky, poistenie a zakladače na police.

Predtým, ako prišiel George Clooney do Hollywoodu, mal niekoľko málo platených robôt. Raz prezradil Davidovi Lettermanovi: “Mal som veľa otrasných zamestnaní. Bol som podomový poisťovací agent, no nedopadlo to dobre. Prvý deň som predal jednu poistku a ten chlapík zomrel.”

Filmová hviezda taktiež predávala topánky a poličky. V rozhovore pre londýnsky Evening Standard herec uviedol, že ťažké práce ho naučili pokore. Odkedy sa Clooney stal hviezdou svetového charakteru, upriamil svoju pozornosť na obhajovanie ľudských práv a humanitárne účely.

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.