Karl Lagerfeld navrhol luxusné apartmány, ktoré majú zaujať najbohatších

Ak patríte medzi oddaných fanúšikov Karla Lagerfelda, v tomto roku ste si pravdepodobne všimli jedinečný tyrkysový hybrid medzi košeľou a bundou zo semišu, ktorý predstavila značka Fendi. Alebo Vás možno upútal unikátny držiak na lyžičky modelu Mood Egg, ktorý navrhol sám legendárny dizajnér. Vyzdvihnúť však treba aj luxusný strešný apartmán v hodnote 5,7 milióna dolárov v priemyselnom meste v srdci Taiwanu, ktorý sa tiež prekvapivo spája s menom tejto módnej ikony.

Developer z Tchaj-peja totiž dúfa, že meno zosnulého kreatívneho riaditeľa značiek ChanelFendi zvýši exkluzivitu jeho nového projektu. Týmto krokom sa snaží osloviť starnúcu generáciu milionárov a majiteľov úspešných podnikov z Taiwanu po tom, ako trh s nehnuteľnosťami a ceny obytných komplexov v tejto krajine stagnovali v priebehu posledných troch rokov.

Lagerfeld sa okrem svojho celoživotného diela v módnom priemysle rozhodol experimentovať aj vo svete dizajnu nehnuteľností a v roku 2014 navrhol luxusný bytový komplex v meste Taichung v spolupráci s developerskou spoločnosťou Jut Group. Realizácia projektu má byť podľa súčasného plánu dokončená v roku 2022, pričom komplex bude zahŕňať byty v rozmedzí cien od 1,1 milióna až do takmer 6 miliónov dolárov za strešný apartmán s celkovou rozlohou 830 metrov štvorcových.

Súvisiace: Ako Karl Lagerfeld spravil zo značky Chanel podnik s hodnotou $10 miliárd

Aaron Lee, viceprezident spoločnosti Jut Group, uviedol, že Lagerfelda ohľadom projektu po prvýkrát kontaktoval v roku 2012 s domnienkou, že módny návrhár by mohol nehnuteľnosti priniesť omnoho väčšiu popularitu ako dokonca niektorí z najznámejších architektov na svete. Lee prezradil, že Lagerfeld sa podieľal na každom aspekte dizajnu budovy, od celkového architektonického prevedenia až po návrh interiérových priestorov.

Lee povedal: „Keď si manželské páry hľadajú nové bývanie, práve ženy sú kľúčovými osobami pri robení konečného rozhodnutia o nákupe danej nehnuteľnosti. Ak sa bytovým jednotkám, ktoré navrhol kreatívny riaditeľ značky Chanel, podarí upútať pozornosť žien, nepochybne sa po svojom dokončení stretnú s dopytom na trhu.“

Lagerfeld zomrel vo februári roku 2019 vo veku 85 rokov.

Taiwan je domovom viac než 1 500 ľudí s hodnotou dostupných aktív vyššou ako 30 miliónov dolárov. Údaje agentúry Knight Frank na rok 2019 pojednávajú o tom, že s ohľadom na celosvetové zastúpenie extrémne bohatých jedincov sa krajina nachádza na ôsmej priečke. Bohatí ľudia z Taiwanu sa navyše vyznačujú mimoriadnou záľubou v oblasti nehnuteľností – každý z nich v priemere vlastní 5,4 nehnuteľnosti, čo je viac ako bohatí v Hongkongu (4 nehnuteľnosti), aj na Blízkom východe (4,6 nehnuteľnosti).

Stagnácia na trhu s nehnuteľnosťami. Index cien obytných nehnuteľností na Taiwane dosiahol maximum v roku 2015 a odvtedy vykazuje stagnujúcu tendenciu.

Ceny nehnuteľností na Taiwane narastali v priebehu celých 10 rokov až do momentu, keď v roku 2015 dosiahli rekordne vysokú hodnotu. Odvtedy však začali stagnovať, sčasti v dôsledku slabého rastu ekonomiky a neprimerane starnúceho obyvateľstva. Skupina extrémne bohatých jedincov sa v dôsledku tejto skutočnosti stáva čoraz dôležitejším cieľovým trhom miestnych developerov nehnuteľností.

Súvisiace: Najbohatší ľudia sveta sa sťahujú do luxusných bytov značiek ako Bvlgari či Armani

Lee povedal: „Títo podnikatelia skutočne nepoznajú iný spôsob investovania svojich peňazí. Prevláda tu tradičný spôsob myslenia, na základe ktorého sú nehnuteľnosti prvou investíciou, ktorú vyhľadávajú po tom, ako zhromaždia dostatočný majetok. A nie je to iba spôsob uchovávania bohatstva, ale mnohí ľudia kupujú nehnuteľnosti, do ktorých sa neskôr nasťahujú ich deti.“

Zdroj: Fortune, MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.