Karbónový e-bicykel v hodnote $16 500 od spoločnosti Specialized

Karbónový e-bicykel od spoločnosti Specialized.

E-bicykle sa pomaly stávajú populárnejšími vďaka pokroku v technológii, ktorá pomohla odľahčiť akumulátory, ktoré poháňajú malé motory. Zoznámte sa s S-Works Turbo Creo SL Founders Edition, novým elektronickým bicyklom od spoločnosti Specialized, ktorý je nielen ľahký, ale aj rýchly, má dlhý dojazd a je vycibrený na takú úroveň, že by ľahko mohol určovať trendy.

Aj keď váži 12 kilogramov, teda je ťažší ako typické cestné bicykle, je oveľa ľahší ako bežné bicykle s vloženými batériami. Celokarbónový rám e-bicyklov Specialized obsahuje špeciálne navrhnutú 380-Wh batériu vo vnútri spodnej trubice, ktorá jej poskytuje dostatok energie na 80 kilometrov asistovaného pedálovania. Rozsah je možné rozšíriť o ďalších 65 kilometrov, pomocou rozširovačov rozsahu s kapacitou 160-Wh, z ktorých pár je súčasťou balenia Turbo Creo SL Founders Edition.

Pohonom S-Works Turbo Creo SL je vlastný motor spoločnosti Specialized SL 1.1, ktorý produkuje výkon až 240 wattov a ponúka pedálovú asistenciu až 45 kilometrov za hodinu. V spoločnosti Specialized tvrdia, že motor vytvára nulový odpor pri jazde bez pomoci. E-bicykel je vybavený hydraulickými kotúčovými brzdami, 11-stupňovou prevodovkou Shimano Dura-Ace a kolesami Custom Roval CLX 50, oblečenými v 28 mm pneumatikách. Horná trubica rámu je vybavená indikátorom batérie a vypínačom. Používatelia si môžu vybrať z pomocných režimov Eco, Sport a Turbo pomocou aplikácie smartphonu Mission Control.

Súvisiace: Rebríček 9 štýlových elektrobicyklov s jedinečnými technologickými inováciami

Founders Edition je špičkovým modelom novej kolekcie e-bicyklov Creo od firmy Specialized a jeho cena sa nachádza na hodnote 16 500 dolárov. V kolekcii sú aj lacnejšie možnosti, ktoré sú o niečo ťažšie a vyznačujú sa menej sofistikovanými časťami. Najdostupnejší model má cenu 9000 dolárov. Spoločnosť vyrobí iba 250 exemplárov z edície Founders Edition, ktoré budú zdobené logami so zlatej fólie, zvýrazneniami a zlatými keramickými kolieskami prevodovky.

Zdroj: Cyclingtips

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.