Kanye West roky tvrdil, že je miliardárom. Magazín Forbes to konečne potvrdil

Kanye West (R) so svojou manželkou Kim Kardashian.

Na základe informácií z piatkovej správy magazínu, bolo toto vyhlásenie vyvrcholením niekoľkoročného úsilia Westa o zverejnenie svojho mena v každoročnom „Zozname miliardárov“. Forbes tak aktuálne uvádza, že celková hodnota majetku rappera a módneho návrhára je 1,3 miliardy dolárov, z ktorých väčšinu nadobudol vďaka jeho výlučnému vlastníctvu značky Yeezy. West však údajne uviedol, že hodnota jeho majetku je až 3,3 miliardy dolárov.

Agentúra Bloomberg pritom uznala, že v účtovníkom poskytnutých písomnostiach sa uvádza, že Kanye West skutočne má aktíva v hodnote viac ako troch miliard dolárov. Aj napriek tomu sa však rozhodol nenazvať ho „miliardárom“.

Agentúra totižto uviedla taktiež aj fakt, že ohodnotenie Westovej značky Yeezy komerčnou bankou Bank of America už dnes nemusí byť presné. Dôvodom je skutočnosť, že bolo vypočítané ešte v roku 2019 a teda ešte pred vypuknutím pandémie koronavírusu v Spojených štátoch. Podľa informácií agentúry Bloomberg je pritom zrejmé, že daná kríza spôsobila v krajine výrazný prepad predajov oblečenia, doplnkov a obuvi – a to až o 79% v porovnaní s minulým rokom. Preto sa redakcia časopisu oprávnene domnieva, že údajná hodnota značky Yeezy je v súčasnosti značne nadhodnotená. O to viac na základe faktu, že nedisponuje žiadnymi kamennými predajňami a v otázke logistiky sa spolieha výhradne na športovú značku Adidas.

Podľa magazínu Forbes pritom Westov majetok v hodnote 1,3 miliardy dolárov pochádza z:

  • 
podielu na predajoch športového oblečenia značky Yeezy vo výške 1,26 miliardy dolárov (ktorej hodnotu odhadla v priebehu minulého roka Bank of America na 3 miliardy dolárov)
  • 17 miliónov dolárov v hotovosti
  • 35 miliónov dolárov vďaka akciám
  • 21 miliónov dolárov v nehnuteľnostiach
  • vozidlá v hodnote 3 845 162 dolárov
  • statok v hodnote 297 050 dolárov
  • dlh vo výške 53 miliónov dolárov, ktorý je rozdelený medzi Westa a jeho manželku Kim Kardashian Westovú

West verejne kritizoval predošlé odhady celkovej hodnoty jeho majetku vykonané magazínom Forbes, a to predovšetkým počas jeho vystúpenia na novembrovej konferencii s názvom The New York Times’s Dealbook. Rapper počas svojho prejavu na udalosti uviedol, že Forbes „sa rozhodol nazvať ho centi-milionárom“ aj napriek tomu, že „mu predložil všetky svoje príjmy“.

Podľa vyjadrení magazínu Forbes však Westova snaha zaradiť sa do Zoznamu miliardárov neskončila len pri takýchto prejavoch. Editor magazínu, Zack O’Malley Greenburg v piatok uviedol, že keď magazín publikoval daný zoznam pre mesiac marec bez Westovho mena (no s jeho 22-ročnou švagrinou Kylie Jennerovou uvedenou ako svetovo najmladšou miliardárkou už druhý rok po sebe), napísal reportérom magazínu správu, v ktorej ich obvinil z rasistického vynechania jeho mena zo zoznamu.

Hip-hopový umelec, ktorý sa len nedávno pretransformoval aj na magnáta v oblasti obuvníctva, v danej správe uviedol: „Dobre viete, čo robíte. Zahrávate sa so mnou. Ale ja to nenechám len tak a nebudem to viac tolerovať v mene Ježiša.“

Zdroj: BI, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.