Kam sa vydať do tepla, na dovolenku počas nadchádzajúcej zimnej sezóny?

Je faktom, že slnečné lúče nás všetkých robia šťastnejšími, pretože naša úroveň sérotonínu sa ich pôsobením rapídne zvyšuje. Rovnako tak sa v tomto čase zvyšuje aj náš záujem o vodné športy, príjemné chladené nápoje, zmrzlinu, čerstvé šaláty, vychutnávanie si jedla na čerstvom vzduchu, či celkové trávenie svojho voľného času v prírode. Preto vieme, že akonáhle sa leto skončí, čakajú nás už len čím ďalej, tým viac smutnejšie, chladnejšie, kratšie a monotónnejšie dni. Takýmto zaužívaným stereotypom pritom prechádzame rok čo rok. Prečo si teda nedopriať niečo nové a vzrušujúce?

Ak sa po prečítaní týchto riadkov začínate zamýšľať nad tým, kam sa túto zimu vyberiete načerpávať svoju dávku vitamínu D – vedzte, že možností je nespočetne veľa. Zima sa však už nezadržateľne blíži a preto je dôležité plánovať zimnú dovolenku už teraz. Iba tak si budete môcť byť istý, že príjemne teplé počasie a koktail v ruke vás ani počas zimných mrazivých mesiacov neobídu.

Pokračujte preto v čítaní a nechajte sa inšpirovať viacerými destináciami vhodnými pre dovolenku aj počas tých najchladnejších mesiacov v roku. Pevne veríme, že vás aspoň jedna z nich zaujme natoľko, že sa ju rozhodnete navštíviť.

Maledivy

Amilla Fushi, Maledivy.

Čo destinácia ponúka? Luxus, ktorý je na ostrove štandardom; pláže svetovej triedy; vynikajúce miesto pre zábery na váš Instagram

Čo je možné očakávať? Dokonalé tropické ostrovy ako z rozprávky. Kolísajúce sa palmy v jemnom pobrežnom vánku. Krištáľovo čistú vodu, vďaka ktorej je možné bez problémov pozorovať nádherné mušle spočívajúce na dne mora. Potápanie sa v hlbokých vodách, v ktorých sa nachádza jedinečné vodné spoločenstvo živočíchov azda vo všetkých farbách, ktoré sú ľudskému oku známe. Príliš dobré na to aby to mohla byť pravda, však? Ak ste na túto otázku odpovedali kladne, vedzte, že sa mýlite. Rozprávková krajina je skutočná. Vitajte na ostrove Maledivy.

Huvafen Fushi, Maledivy.

Kde sa ubytovať? Cestovná kancelária A&K odporúča ubytovacie zariadenie Amilla Fushi, ktorého názov znamená v doslovnom preklade „ostrovný domov“. Pomenovanie získalo jednak vďaka svojej čistote, modernému štýlu, ale taktiež vďaka vrúcnemu a starostlivému personálu, ktorý vám okrem spríjemnenia pobytu na izbe taktiež odporučí aj vyhľadanie lokálneho morského biológa. Ten vás totižto môže vziať na vzrušujúci výlet do podvodnej jaskyne, upozorniac vás pritom na všetok nádherný okolitý život (počínajúc korytnačkami a končiac rajami). Letovisko Four Seasons Landaa Giraavaru je tak 18 hektárovým nebom na zemi, nachádzajúcim sa v jedinej chránenej oblasti UNESCO v krajine. Prechádzať sa jej zákutiami je tak jedným z tých najlepších nápadov, ako vyplniť svoj voľný čas. Zároveň však taktiež môžete stráviť kvantum času v úžasných kúpeľoch, kde vás okrem neskutočných zábalov a masáží môže rozmaznávať aj staroveká hindská lekárska praktika s názvom Ayurvedic Retreat, vďaka ktorej bude o vaše celkové zdravie postarané prostredníctvom starostlivosti zameranej súčasne ako na vaše telo, tak aj na vašu myseľ a ducha. Pokiaľ si zarezervujete vodnú vilu s názvom Sunrise water villa, naplno si vychutnáte každodenný západ slnka a pozorovanie žraločích mláďat a rají, plávajúcich priamo pod vašimi nohami. Ďalšia z luxusných budov, ponúkajúca ubytovanie všetkým nadšeným turistom, nesie názov Huvafen Fushi a je umiestnená v odľahlejšej lagúne. Ponúka tak nielen väčšie súkromie, ale taktiež aj jediné podvodné kúpele nachádzajúce sa na ostrove. Unikátnou možnosťou je vychutnať si aj deväťchodové degustačné menu na pláži osvetlenej romantickými lampášmi, či taktiež aj kŕmenie rají.

Súvisiace: Na týchto skrytých plážach budete mať dokonalé súkromie

Prečo si dovolenku zakúpiť cez cestovnú kanceláriu A&K? Pretože nielen, že vďaka tomu získate vo vile Huvafen Fushi bezplatný pobyt v jej kúpeľoch, ale taktiež vám prostredníctvom zamestnancov spoločnosti môže byť zabezpečený rovnako nezabudnuteľný výlet na neďalekú Srí Lanku.

Čas letu: približne 10 hodín
Časový posun: +4 hodiny
Priemerná teplota (november-marec): 27-29 °C
Známe osobnosti obľubujúce túto destináciu: Vojvodca William a vojvodkyňa Catherine z Cambridge, Leonardo DiCaprio, rodina Beckhamovcov.

Sunrise water villa, Four Seasons Landaa Giraavaru.
Four Seasons Landaa Giraavaru, Maledivy.

Seychely

Čo destinácia ponúka? Životnú príležitosť pre dokonalé medové týždne; tropické rodinné dobrodružstvá

Čo je možné očakávať? Toto zoskupenie 115 ostrovov, nachádzajúcich sa 1 500 km od pobrežia Afriky, disponuje neskutočnou krajinou zahŕňajúcou koralové ostrovy, bujnú vegetáciu, kokosové háje a majestátne žulové hory. Nájdete tu obrovské množstvo voľne žijúcich živočíchov, ktoré ste pravdepodobne ešte nikdy v živote nestretli zoči voči ( ako napr. najmenšiu žabu na svete, alebo naopak najväčšiu korytnačku). Zároveň je dôležité podotknúť, že toto miesto sa stalo aj destináciou svadobnej cesty princa Williama a jeho manželky Kate, čo len o to viac zdôrazňuje špeciálnosť tohto ostrova.

Kde sa ubytovať? Súkromný ostrov? Perfektné! Rezort Six Senses Zil Pasyon v morskom národnom parku Coco Island disponuje až tridsiatimi vilami s bazénmi a tromi rezidenciami s viacerými spálňami. Novomanželia na svojej svadobnej ceste taktiež iste ocenia nie len ponúkaný luxus, ale aj svoju vlastnú vilu v ústraní, ktorá im ponúkne ten najvyšší stupeň súkromia. Navyše si môžu do sýtosti užiť výlety so šampanským pri západe slnka, prvotriedne kúpele poskytujúce svoje procedúry uprostred žulových balvanov a súkromné večere s vynikajúcim jedlom, spojené s ochutnávkou vín vo vinárskej pivnici. Spôsobov, ktorými sa dá využiť voľný čas, je však v tejto destinácii mnoho. Rodiny zaiste ocenia množstvo ponúkaných vodných a vonkajších športov. Taktiež jednoznačne odporúčame upriamiť zrak detí na nádherné biele pláže rezortu, ktoré lokálne korytnačky využívajú na kladenie svojich vajíčok.

Six Senses Zil Pasyon, Seychely.

Prečo si dovolenku zakúpiť prostredníctvom cestovnej kancelárie A&K? Je možné konštatovať, že tento rezort je jednoznačným obľúbencom cestovnej spoločnosti. Pobyt v hoteli tohto starostlivo udržiavaného rezortu totižto znamená, že pri každej dovolenke strávenej na tomto mieste získate i „niečo navyše“.

Čas letu: približne 12 hodín
Časový posun: +3 hodiny
Priemerná teplota (november-marec): 27-28 °C
Známe osobnosti obľubujúce túto destináciu: George a Amal Clooneyoví, Sir Paul McCartney, Brad Pitt.

Six Senses Zil Pasyon, Seychely.

Antigua

Čo destinácia ponúka? Uvoľnenú atmosféru Karibiku; prijateľný čas letu a výborné hotely aj pre rodiny s deťmi

Čo je možné očakávať? Obyvatelia tohto ostrova sú nesmierne hrdí na svoje pláže, ktorých je na ostrove obrovské množstvo. Ak by ste ich chceli navštíviť všetky v priebehu jedného roka, museli by ste sa denne zastaviť minimálne na jednej z nich. Krajina pritom disponuje naozaj príťažlivou atmosférou, ktorá je spojená nie len s krásou samotných miest, ale aj so zaujímavou námornou históriou. Jej malebný prírodný prístav s názvom English Harbour bol totižto hlavnou zastávkou britského kráľovského námorníctva počas napoleonských vojen.

Kde sa ubytovať? Severozápadný kúsok ostrova ponúka návštevníkom 7-hektárový rezort Blue Waters Resort&Spa, ktorý je zriadený v koloniálnom štýle. Ponúkajúci neobvykle širokú možnosť výberu takmer v každej oblasti – disponuje aj siedmimi bazénmi a priestrannými apartmánmi s jasľami pre deti už od 14 mesiacov až do veku 12 rokov. Na staršie deti však rezort rozhodne nezabúda a ponúka im uchýlenie sa do tzv. tajnej záhrady, v ktorej majú možnosť venovať sa umeniu a remeslám, futbalu, tenisu, kriketu, šperkárskemu dizajnu a taktiež neobvyklú príležitosť vychutnať si hory zmrzliny.

Prečo si dovolenku zakúpiť prostredníctvom cestovnej kancelárie A&K? Pretože tento ostrov sa nachádza v ideálnej vzdialenosti pre úzku spoluprácu s ostatnými karibskými ostrovmi, ako napr. s Britskými panenskými ostrovmi, Svätým Bartolomejom, či Svätým Krištofom a Nevisom. Jeden z odborníkov cestovnej spoločnosti vám tak môže zorganizovať výlet, či poznávaciu prehliadku po akomkoľvek z nich.

Čas letu: Približne 10 hodín
Časový posun: -5 hodín
Priemerná teplota (november-marec): 26°C
Známe osobnosti obľubujúce túto destináciu: Princ Harry, Oprah Winfreyová, Justin Bieber, Eric Clapton

Blue Water Resort, Antigua.

Barbados

Čo destinácia ponúka? Príjemne teplé more; unikátne hotely a jedlá z morských plodov; možnosť pozorovania ľudí tráviacich čas na verejných priestranstvách

Cobblers Cove.

Čo je možné očakávať? Áno, mohli by sme hovoriť o neuveriteľných plážach lemovaných palmami kymásajúcimi sa vo vetre, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti vĺn oceánu v Coelinovej farbe obmývajúcimi pobrežie. Taktiež by sme mohli vychváliť 5-hviezdičkové hotely a závideniahodné počasie. Avšak Barbados toho okrem „klasického“ plážového oddychu ponúka ovela viac. Nachádzajú sa na ňom pestrofarebné dedinky a rôzne historické pamiatky, obrovské plantážne domy a bujné botanické záhrady. Rok 2018 bol navyše jeho „Rokom kulinárskych zážitkov“, ktorý ponúkal nie len bohatú kulinársku ponuku reštaurácií, ale aj mnohé festivaly (jazzové, evanjelické, či reggae), ktoré vo veľkej miere poukazujú na úžasnú rozmanitosť tohto malého, len 34 kilometrov dlhého tropického ostrova.

Kde sa ubytovať? Pokiaľ ste fanúšikom klasického anglického vidieckeho domčeka pri mori – jednoznačne vám odporúčame očarujúci hotel Cobbles Cove. Disponuje tropickými záhradami, ktoré sú preplnené ibištekom a palmami, plážou s koralovým pieskom a ako zdôrazňuje aj samotná cestovná kancelária A&K – aj napriek neskutočne exotickému prostrediu máte pri pobyte v tomto hoteli dojem, že ste hosťom anglickej vidieckej párty. Ubytovať sa je pritom možné v jednom zo štyridsiatich priestranných pastelových apartmánov, ktoré sú zoskupené okolo hlavného plantážneho domu s ružovou fasádou. Pri pobyte v hoteli si jednoznačne nenechajte ujsť bezplatný popoludňajší čaj, ktorý je podávaný v pavilóne každý deň. Nezabudnuteľným zážitkom sa môže stať aj výlet do neďalekého Speightstownu, ktorý je známy svojou rybárskou akciou s názvom „Catch of the Day“. Cobbles Cove je v súčasnosti jediným hotelom z Barbadosu, ktorý sa pýši členstvom v asociácii luxusných hotelov a reštaurácií Relais & Châteaux, pričom pobyt v jeho areáli dennodenne spríjemňujú ladné tóny opery na pláži, alebo kabaretu v záhradách.

Prečo si dovolenku zakúpiť prostredníctvom cestovnej kancelárie A&K? Pretože ak vám dovolenku na tomto mieste sprostredkuje práve táto spoločnosť, získate bezplatný a nesmierne fascinujúci výlet loďou, ktorý vám okrem iného ponúkne aj možnosť zaplávať si s korytnačkami.

Čas letu: Približne 10 hodín
Časový posun: -5 hodín
Priemerná teplota (november-marec): 26°C
Známe osobnosti obľubujúce túto destináciu: Simon Cowell, Cara Delevignová, Lewis Hamilton, herci zo seriálu Made in Chelsea.

Cobblers Cove.

Mexiko

Čo destinácia ponúka? Opojný mix starovekej kultúry; unikátnu kuchyňu a rozmanitý ráz krajiny

Čo je možné očakávať? Mexiko je miestom, ktoré vyžaruje nesmiernu živosť a s ňou spojenú aj životnú silu naprieč celou krajinou. Aj napriek tomu, že jej pláže sú rovnako lákavé, ako aj všetky ostatné doposiaľ spomenuté, v prípade Mexika je najväčším lákadlom pre turistov história. Mnohí sa tak s nadšením zúčastňujú exkurzií archeologických nálezísk predaztéckej, aztéckej a mayskej civilizácie a nechávajú sa unášať unikátnymi lokálnymi festivalmi, ako napr. známym festivalom Día de los Muertos, ktorého názov v preklade znamená „Deň mŕtvych“. Môžete nám veriť, že jedlá na takýchto akciách budú neskutočne chutné tak, že na ne nikdy nezabudnete. K dispozícii sú však pre historických nadšencov aj rôzne zrúcaniny, ktoré dokážu nadchnúť úplne rovnako. Samozrejme nebude tu chýbať ani známa tequila.

Kde sa ubytovať? Aj napriek tomu, že výhľad na takmer 1,5 kilometrov dlhú pláž s bielym pieskom a azúrovým Karibským morom je nesmierne lákavý, našu pozornosť viac zaujala rezervácia rozliehajúca sa na približne 80 hektárch, ktorú je možné pozorovať aj zo štukovo-bieleho rezortu Belmond Maroma Resort & Spa. V tomto areáli je možné nájsť približne 60 izieb a apartmánov, ktoré sú roztrúsené medzi bujnými záhradami objektu. Ide pritom o naozaj unikátne ubytovacie zariadenia, ktoré sú dekorované jedinečnými farebnými a ručne maľovanými dlaždicami, disponujú kobercami z mäkkej vlny a v ich vnútri možno nájsť originálne lokálne umenie a nábytok z Yucatánskeho polostrova. Stravovacie možnosti sú v oblasti taktiež nesmierne zaujímavé. El restaurant je podnikom známym pre podávanie raňajok na pláži, zatiaľ čo bary ako Freddy´s Tequila alebo Ceviche Bar sú dokonalými miestami pre trávenie voľných večerov. V priebehu pobytu je taktiež možné zrelaxovať v kúpeľoch Kinan Spa, ktoré ponúkajú úžasný bahenný kúpeľ v časti Mud Bar.

Prečo si dovolenku zakúpiť prostredníctvom cestovnej kancelárie A&K? Pretože izby Sian Nah sú odporúčané celosvetovo. Nachádzajú sa v nich nielen bazény, fitness a kúpeľné priestory, ale ponúkajú aj ničím nerušený výhľad na oceán, v kombinácii s možnosťou podrobnejšieho preskúmania civilizácie Inkov a Mayov, prostredníctvom fakultatívneho výletu.

Čas letu: 13-14 hodín
Časový posun: -7 / -8 hodín
Priemerná teplota (november-marec): 24°C
Známe osobnosti obľubujúce túto destináciu: Reesse Witherspoonová, Cameron Diazová, Jude Lawová, Mick Jagger.

Juhoafrická republika

Čo destinácia ponúka? Dobrodružstvá vo voľnej prírode s množstvom divokej zveri; ideálne teploty; neskutočnú krajinu

Čo je možné očakávať? Cestovná kancelária A&K dáva túto destináciu do popredia najmä vďaka jej záväzku k ochrane „života divej zveri vo voľnej prírode a dobrého života vo všeobecnosti“. Toto miesto je naozaj dokonalou destináciou vášho úniku od mrazivých zimných mesiacov a to nie len preto, že vďaka miernemu posunu času vás cestovanie neunaví, ale najmä vďaka už spomínanej nádhernej prírode, v ktorej ochrane je Juhoafrická republika jednou z najúspešnejších z celého kontinentu.

Kde sa ubytovať? Odľahlá, no nádherná ekologická oáza, ktorej meno je Bushmans Kloof Wilderness Reserve & Wildlife Retreat, je usadená na úpätí pohoria Cederberg ( na západnom pobreží Juhoafrickej republiky, ktoré je vzdialené iba tri hodiny od Kapského mesta ). Často opisovaná ako „svetovo najväčšia galéria pod holým nebom“ v sebe zahŕňa nielen 10 000 rokov staré maľby zachytené na kamenných stenách, ale aj neskutočné jazdy pri západe slnka, ktoré sú vďaka bohatej faune krajiny nezabudnuteľným zážitkom. Vďaka pobytu v tomto hoteli máte možnosť pravidelne chutne večerať, piť víno a lebediť v jednom zo štyroch bazénov. Po perfektne strávenom večeri sa môžete vydať späť do svojej luxusnej izby, alebo apartmánu, a vychutnať si nádherný výhľad spojený so západom slnka priamo z vašej súkromnej terasy.
Prečo si dovolenku zakúpiť prostredníctvom cestovnej kancelárie A&K? Pretože práve vďaka tejto kancelárii budete mať možnosť zúčastniť sa mnohých zaujímavých fakultatívnych výletov, ako napr. do Kapského mesta.

Súvisiace: 10 malých destinácií, ktoré sú plné prírodnej krásy a zaujímavých aktivít

Čas letu: Približne 12 hodín.
Časový posun: +1 hodina
Priemerná teplota (november-marec): 20-23°C
Známe osobnosti obľubujúce túto destináciu: Rihanna, John Legend a jeho manželka Chrissy Teigenová.

Koro Lodge, Bushmans Kloof.

Omán

Čo destinácia ponúka? Kultúrne bohatstvo v kombinácii s nádherným počasím a okolitou prírodou

Čo je možné očakávať? Krajinu, ktorá je domovom najstarších a najtradičnejších arabských civilizácií. Cestovná kancelária A&K pritom poukazuje na prednosti tejto destinácie, ktorými sú: charakter jednej z najpríjemnejších krajín v regióne, púštne západy slnka a rušné arabské trhy pri nádherných mešitách. Na rozdiel od ostatných vyššie spomenutých destinácií, si ale môžete byť istí, že pobyt v tejto krajine vám zabezpečí aj aktívny oddych plný bádania, vzrušenia a objavovania unikátneho (a najmä turistami menej preplneného) kúta sveta.

Kde sa ubytovať? Pokiaľ túžite po priestrannosti, slnečných lúčoch, sofistikovanosti a luxuse, jednoznačne vám odporúčame hotel The Chedi Muscat, ktorý sa nachádza v blízkosti medzinárodného letiska. Predstavte si súkromnú pláž s výhľadom na Ománsky záliv, tri bazény, krásnu vodnú záhradu, nebeské kúpele, autentický arabský jazyk a arabskú, stredomorskú, ázijskú a indskú kuchyňu. Cestovná kancelária A&K odporúča apartmány tohto hotela, ktoré disponujú luxusnou vaňou, samostatným obývacím priestorom a súkromnou terasou. Reštaurácia s otvorenou kuchyňou v objekte vám pritom ponúkne nielen lahodné koktaily na uhasenie smädu, ale aj možnosť sledovať talentovaných kuchárov pri príprave chutných jedál z ponuky. Pokiaľ by sa vám ich umenie zapáčilo, existuje taktiež aj zaujímavá možnosť zapísať sa na kurzy varenia, ktoré sú v rámci pobytu ponúkané.

Prečo si dovolenku zakúpiť prostredníctvom cestovnej kancelárie A&K? Pretože práve táto cestovná kancelária vám vie zaistiť množstvo fakultatívnych výletov, vďaka ktorým spoznáte krásy Ománu a taktiež strávite istý čas aj pri rieke Jordán.

Čas letu: Približne 6 hodín
Časový posun: +3 hodiny
Priemerná teplota (november-marec): 23°C
Známe osobnosti obľubujúce túto destináciu: Priyanka Chopra, Nick Jonas, Kate Silvertonová, Sophie Kinsellová.

Zdroj: TheSun, Big7TravelGuide

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.