Julian Schnabel navrhol farebný interiér mestského domu v New Yorku v hodnote $18,5 milióna

Päťposchodový mestský dom v Newyorskej štvrti Greenwich Village, ktorého interiér navrhol známy maliar a filmár Julian Schnabel, sa ocitol na trhu s nehnuteľnosťami po prvý krát za posledných 30 rokov, s predajnou cenou 18,5 milióna dolárov. Tento dom v talianskom štýle, s rozlohou približne 560 metrov štvorcových, ktorý stojí na adrese 132 West 11th Street, patril rodine Schnabelovej od začiatku deväťdesiatych rokov. Napriek tomu, že umelec a jeho prvá manželka, ktorá je zberateľkou umenia, Jacqueline Schnabel, tu nikdy nemali trvalé bydlisko (bývali totiž o pár blokov ďalej), interiér nesie ich rukopis. Útulná jedáleň je vybavená jemne ružovými kreslami z lakovanej kože, a biely koberec je vyvážený zelenými a fuchsiovými stenami. V domácej pracovni dominuje vybielená lebka býka, visiaca nad kozubom.

Lola Montes, Julianova dcéra, vo vyjadrení pre denník The Wall Street Journal opísala interiér domu nasledovne: ,,Keď ste vnútri, cítite sa, akoby ste cestovali loďou po rieke Níl. Prirodzené svetlo zaplavuje dom z každej strany, akoby sa odrážalo od vodnej hladiny.’’

Podľa realitného agenta Michaela Bollu z realitnej kancelárie Sotheby’s International Realty, ktorá má predaj na starosti, sa v dome nachádzajú štyri spálne, štyri terasy, umelecké štúdio plné svetla, knižnica a pivnica s rozhlohou viac ako 90 metrov štvorcových. Bývalí návštevníci opisovali tento dom ako priestor, ktorý podnecuje spontánnosť. Podľa profilu v časopise T Magazine z roku 1994, jeden z obrazov Georga Conda bol dokonca istú dobu zavesený v krbe (Jacqueline sa v interview vyjadrila: ,,Rada ukladám veci tam, kde si ich môžem užiť, to je všetko’’) .

Napriek tomu, že sú rozvedení, pracovali manželia na renovácii domu spoločne. Julian položil podlahu v kuchyni a vyrobil nábytok, vrátane kuchynského stola a Jacquelinej postele z kovanej ocele. Obaja naviedli architektov, Davida Piscuskasa a Juergena Riehma z dizajnérskeho štúdia 1100 Architect, aby domu prinavrátili vzdušnosť, ktorou disponoval v 19. storočí. Títo architekti na oplátku strhli zadnú stenu domu a na tretie poschodie pridali terasu s presklenou podlahou.

Súvisiace: Developeri dizajnujú apartmány pre nadšencov Instagramu

Nanešťastie pre nových majiteľov, Schnabelová kolekcia umenia, ktorá zahŕňa diela umelcov ako Cy Twombly, Andy Warhol, Francesco Clemente a Francis Picabia ( samozrejme okrem množstva Schnabelových vlastných diel ), sa bohužiaľ nepredáva spolu s domom.

Pozrite si ďalšie fotografie domu nižšie:

Zdroj: ArtNews

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.