Jedna z najväčších firiem v oblasti nehnuteľností na svete vykoná IPO

Cushman & Wakefield sa v júni pripravuje na podanie počiatočnej verejnej ponuky u Americkej Komisie pre Cenné Papiere a Burzu. S týmto vyjadrením prišli zdroje oboznámené so situáciou.

Celosvetový komerčný broker v oblasti nehnuteľností v období posledných dvoch rokov vážne uvažoval nad vykonaním verejnej počiatočnej ponuky akcií (IPO). Vedúci predstavitelia firmy, vrátane predsedu a generálneho riaditeľa – Bretta Whiteho údajne v minulom roku uskutočnili neformálne rokovania s bankami a v marci si vypočuli poradcov, aby im pomohli pripraviť sa.

Predkladanie žiadosti zvyčajne predchádza spusteniu IPO o niekoľko mesiacov. Zdroje poznamenali, že makléri v spoločnosti Cushman boli informovaní, že IPO je naplánovaná na tretí štvrťrok. Navrhovaná veľkosť IPO je nejasná.

Hovorca spoločnosti Cushman sa k možnosti okolo počiatočnej verejnej ponuky akcií (IPO) odmietol vyjadriť.

Spoločnosť DTZ – európska maklérka spoločnosť, podporovaná súkromným akciovým gigantom TPG, získala spoločnosť Cushman za 2 miliardy dolárov v roku 2015 od rodiny Agnelliových. Spoločnosť Cushman generuje ročný príjem vo výške 6 miliárd dolárov a má 45 000 zamestnancov v 70 krajinách sveta.

Po realizácií IPO by nasledovali druhú najväčšiu maklérsku spoločnosť z oblasti komerčných nehnutelností – Newmark Knight Frank, ktorá z decembra zaznamenala naozaj „vlažné“ výsledky, a bola v ponuke za 615 miliónov dolárov. Cena akcií spoločnosti Newmark koncom januára dosiahla úroveň 16,66 dolárov. Popritom len nedávno obchodovala na hodnote 13,73 dolárov, čo je mierne pod ich počiatočnou cenou 13,95 dolárov z polovice decembra.

Súvisiace:
Cena luxusných domov je stále drahšia
Kde si najbohatší ľudia sveta kupujú svoje domy?

Táto firma tiež pracuje na zvyšovaní svojej prítomnosti v New Yorku, keď nedávno získala tím spoločnosti Eastdil Secured z oblasti hotelov a súhlasila s tým, že získa firmu Roberta Futtermana – RKF.

Cushman sa zároveň snaží výrazne rozšíriť svoje investičné predajné operácie v New Yorku, s množstvom sprostredkovaných významných obchodov cez tím, vedený Dougom Harmonom a Adamom Spiesom. Zároveň spoločnosť stratila niektorých kľúčových hráčov z tímu Massey Knakal Realty Services – Jamesa Nelsona, ktorý rozširuje svoj tím v spoločnosti Avison Young a bývalého kandidáta na starostu Paula Masseyho, ktorý buduje svoje vlastnú maklérsku spoočnosť v oblasti realít.

Zdroj: The Real Deal

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.