Jediný obchod Hermès v Číne v deň jeho opätovného otvorenia dosiahol obrat $2,7 milióna

Čo urobíte po skončení karantény? Navštívite svoju obľúbenú reštauráciu alebo pôjdete na prechádzku do parku? Číňania šli nakupovať do hlavného obchodu značky Hermès v meste Kanton. V rámci opätovného otvorenia po pandémií tento obchod dosiahol obrat 2,7 milióna dolárov, keď začali zákazníci nakupovať ako šialení.

Luxusný obchod, ktorý sa rozprestiera na ploche 510 štvorcových metrov, dostal zásielku vzácnych kabeliek, vrátane diamantom ozdobenej kabelky s názvom Himalaya Birkin, ktorá sem pritiahla zákazníkov.

Kupujúci tiež prejavili záujem o kúpu obuvi, nábytku a koženého tovaru a zároveň tým pomohli obchodu dosiahnuť najväčší denný obrat na jeden butik v Číne. Takéto sumy predstavujú potrebnú pomoc pre trh s luxusným tovarom, ktorý údajne v dôsledku koronavírusu utrpel najhorší pokles.

Spoločnosť Hermès vo svojom vyhlásení uviedla: „Toto opätovné otvorenie potvrdzuje spojenie našej spoločnosti a južnej Číny, a predstavuje novú kapitolu pre náš obchod v mesta Kanton, kde je prítomný od roku 2004.“

Zákazníci tiež zverejnili fotky svojich nákupov v Hermès na sociálnej sieti Xiahongshu. Jedna z používateliek – Atomniu, sa na tejto sociálnej sieti chválila svojimi luxusným kúskami vrátane čiernej krokodílej kabelky s názvom Birkin 30, spolu s oblečením a topánkami v hodnote 142 124 dolárov. Ostatní užívatelia svoje extravagantné oblečenie uverejňovali s rovnakým nadšením.

Zdroj: WWD

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.