Jeden pohár len za $1800. Harrods predáva Manukový med, ktorý ide na dračku

Vlastniť manukový med je ako vlastniť vzácny poklad. Nie preto, že jeho cena je vysoká, ale preto, že je jedinečný.

Všetci, ktorí pochopili, o aký vzácny druh ide, nehodia flintu do žita len preto, že jeho cena začína na 2700 dolároch za 230 gramov. Manukový med predstavuje prírodný med pochádzajúci z nektáru kvetov kríka Manuka, ktorý sa nachádza na Novom Zélande a zakvitne len na niekoľko týždňov v roku.

Milovníci medu v Spojenom kráľovstve sa určite potešia, pretože Manukový med prichádza aj tam. Nájdete ho v Harrods v Londýne. Má priaznivé účinky pri hojení rán, či bolesti krku a mnoho ďalších. Tekuté zlato – aj takto ho niektorí ľudia zvyknú volať. Jeho cena začína na 2700 dolároch za 230 gramovú nádobku. Ako vidíte, nie je to lacná záležitosť a právom mu patrí miesto na nákupných uliciach vedľa značiek ako je Channel, či Versace.

Súvisiace:
14 najdrahších vegetariánskych ingrediencií na svete
Jediná plechovka tohto vzácneho kaviáru stojí viac ako Porsche 911

Spoločnosť The True Honey Co vyrobila limitovanú edíciu až 1 000 pohárov, ktoré boli oficiálne označené ako najkvalitnejší med Manuka. Mnohí by sa vzdali medu len preto, aby si mohli dovoliť Manukový med, ktorý je veľmi drahý, no aj napriek cene naňho nedajú dopustiť a sú jeho vernými fanúšikmi.

Aj napriek vysokej cene objednávky stále pribúdajú a predpokladá sa, že limitovaná edícia 1000 pohárov pôjde na dračku. Jim McMillan, generálny riaditeľ spoločnosti True Honey, pre časopis 1 NEWS uviedol: „V Harrods už bol zákazník, ktorý si vopred zarezervoval 10 pohárov vzácneho medu, ide o skutočného znalca medu.“

Zdroj: Stuff

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.