Je vidno zvýšený dopyt pre „pozemné jachty” bohatých

Zatiaľ čo Monako a Francúzska riviéra vyšli z módy, trendom sa stal Yosemitský a Shenandoahský národný park.

Bohatí cestovatelia sa s obmedzeniami (týkajúcimi sa koronavírusu) a zmarenými plánmi na leto vydávajú na zaujímavé výlety vlastnými dopravnými prostriedkami.

Ako Eliza Scott Harrisová, prevádzková riaditeľka butikovej cestovnej spoločnosti Indarage, v rozhovore pre spravodajskú agentúru Reuters uviedla: „To, čo tvorí luxusné cestovanie sa aktuálne od základov mení. V súčasnosti je luxusom súkromie, ktoré si môžete dovoliť“.

Cestovatelia a turisti súčasného sveta si tak za súkromie ponúkané ”rekreačnými” vozidlami platia tie najvyššie sumy.

Podľa Garryho Enyarta, predsedu americkej asociácie RV Industry Association, je terajší záujem o rekreačné vozidlá úplne šialený.

V období od začiatku apríla do konca mája totižto zaevidovala najväčšia americká platforma prenajímajúca rekreačné vozidlá s názvom RVshare až 1 000% nárast počtu vykonaných rezervácií.

Výkonný riaditeľ RVshare, Jon Gray, pritom v júni uviedol, že „očakáva nárast prvokupujúcich, ktorí budú hľadať náhradu za objednávané luxusné dovolenky.“

Steve Schoellhorn, ktorý je predsedom a majiteľom spoločnosti vyrábajúcej luxusné rekreačné vozidlá s názvom Marathon Coach (ktorá vyrába luxusné diaľkové autobusy v hodnote od 1,8 až do 2,5 milióna dolárov), uviedol, že v súčasnosti jednoznačne pozoruje nárast potenciálnych kupujúcich. Rovnako tak predpovedal, že tohtoročné predaje spoločnosti budú v porovnaní s minulým rokom o 30% vyššie.

Pokračujte v čítaní a oboznámte sa s tými najdrahšími a najprepracovanejšími rekreačnými vozidlami na svete.

Podľa slov majiteľa Jera Gossa je zrejmé, že spoločnosť Goss RV prenajíma luxusné diaľkové autobusy za sumu od 15 000 až do 50 000 dolárov týždenne. Výška finálnej ceny však závisí od typu autobusu a služieb, ktoré si zákazník zvolí.

Prídavné funkcie zahŕňajú služby súkromného šoféra a vypravenie do destinácie podľa výberu prenajímateľa, akou sú napríklad luxusné letoviská.

Podľa spravodajskej agentúry Reuters pritom v prípade spoločnosti Goss RV v priebehu mája došlo až k 62% medziročnému zvýšeniu výnosov z prenájmu vozidiel.

S koženým interiérom autobusov a taktiež so žulovými kuchynskými doskami, vozidlá danej značky pripomínajú skôr útulný domov ako obyčajné rekreačné vozidlo.


Majiteľ firmy Goss preto pre časopis Town & Country skonštatoval: „Nazývame ich pozemnými jachtami“.


Firma SLRV, ktorá vyrába niekoľko svetovo najväčších expedičných vozidiel v Austrálii, vybudovala toto na mieru vyrobené vozidlo Commander 8×8 pre konkrétnu austrálsku rodinu. Jeho zaujímavosťou je, že len obyčajným stlačením tlačidla sa v momente dokáže premeniť na nádherný dvojposchodový dom.


Aj keď spoločnosť SLRV nezverejnila jeho konečnú predajnú cenu, jej odhady sa pohybujú v rozmedzí od 670 000 do 1 370 000 dolárov.


Prízemie vozidla predstavuje salónik, ktorý dokáže usadiť až desať ľudí. Taktiež sa tu nachádza plne funkčná kuchyňa s dvoma chladničkami.


Na poschodí sa nachádza televízia a šesť matracov, po ktorých nadvihnutí sa objaví praktický úložný priestor.

Vozidlo firmy SLRV s označením Commander 8×8.


Elektrický systém vozidla so solárnym nabíjaním povoľuje rodine pozostávajúcej z ôsmich členov bez prestávky objavovať aj tie najodľahlejšie regióny Austrálie, aj počas obdobia niekoľkých mesiacov.

Majiteľ spoločnosti Warwick Bosweger uviedol, že pandémia rozhodne podporila záujem verejnosti o cestovanie s využitím rekreačných vozidiel.

Ako skonštatoval: „Akonáhle sa v Queenlande začali uplatňovať cestovateľské obmedzenia, okamžite sme pocítili prílev obyvateľov z Queenslandu. Ľudia sú si totižto vedomí toho, že medzinárodné cestovanie bude obmedzené po dobu až niekoľkých rokov, a preto sú omnoho viac naklonení možnosti cestovať po domácej Austrálii v sebestačnom luxusnom vozidle. Podobný trend očakávame v období, kedy sa Queensland otvorí ďalším štátom.“

Za návrhom tohto na mieru vytvoreného vozidla s predajnou sumou 650 000 dolárov stojí missourská firma Global Expedition Vehicles.

Model vozidla UXV-MAX vybudovaný firmou Global Expedition Vehicles.


S názvom UXV-MAX je toto vozidlo vybavené kráľovskou posteľou, funkčnou kuchyňou a stmievateľnými svietidlami.

Model vozidla s označením UXV-MAX bol vybudovaný spoločnosťou Global Expedition Vehicles.


Kuchynské skrinky sa dokážu pretransformovať na poschodové postele, pričom v rámci vozidla má kupujúci (okrem mnohých iných vymožeností) možnosť zaobstarať si aj klasickú kúpeľňu, či automobilovú dielňu.

Vozidlo UXV-MAX skonštruované spoločnosťou Global Expedition Vehicles.


Konštrukcia vozidla Dessert Challenger od rakúskej spoločnosti ActionMobil stojí 1,9 milióna dolárov.

Vozidlo Dessert Challenger.


K jeho výrazným prvkom patrí napríklad chladiaci box, či stravovacia časť.

Vozidlo Dessert Challenger.


Navyše disponuje aj viacerými bezpečnostnými kamerami, ktoré je možné prepojiť s televíziou umiestnenou v obývacej izbe.

Vozidlo Dessert Challenger.


Bočné strany vozidla je možné rozložiť tak, aby vytvorili väčší obývací priestor, pričom vstavaný rebrík dokáže premeniť strechu vozidla na vonkajší salónik.

Vozidlo Dessert Challenger.


Podľa Brittany Changovej, a teda redaktorky známej obchodnej internetovej stránky Business Insider, je zrejmé, že záujmu o rekreačné vozidlá do značnej miery prispievajú nízke ceny pohonných hmôt. Na druhej strane však vzhľadom na to, akú sumu peňazí investujú cestujúci do týchto „pozemných jácht“, je dosť pravdepodobné, že ceny pohonných hmôt ich príliš nezaujímajú.

Zdroj: Business Insider, Town and Country, Goss rV

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.